Урядовий портал від 21.03.2024
20 березня у Києві відбувся Всеукраїнський форум «Ринок праці та професійна освіта в Україні: виклики та перспективи».
Організаторами заходу виступили Helvetas Ukraine у партнерстві з Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
На початку заходу координатор Helvetas з відновлення в Україні Томас Може привітав усіх присутніх та зазначив, що Helvetas Swiss Intercooperation працює у понад 30 країнах.
«Ми імплементуємо понад 300 проектів і одним із важливих напрямків нашої діяльності є професійний розвиток працівників для їх подальшого працевлаштування», - зазначив він.
«Ми маємо відкривати двері у майбутнє та думати про перспективу економічного розвитку України на найближчі 5 років вже сьогодні», – наголосив координатор Helvetas з відновлення в Україні.
«Від імені Helvetas хочу сказати, що ми маємо робити усе можливе, щоб підтримувати українців, зокрема у напрямку розвитку професійних навичок і створення нових можливостей», – сказав директор Helvetas в Україні Петр Баше.
Далі він зазначив, що саме така підтримка є важливою передумовою для економічного відновлення України.
Під час заходу були презентовані результати дослідження щодо попиту роботодавців на персонал та потребу у професійній підготовці кадрів, пройшли дискусії щодо актуальних проблем та необхідності реформ на ринку праці. У першу чергу ці реформи повинні стосуватися удосконалення професійної освіти та розвитку професійної орієнтації.
Стратегія розвитку ринку праці в Україні має враховувати появу на ньому значної кількості людей вразливих категорій: переміщених осіб, осіб з інвалідністю та людей зрілого віку. На цьому під час обговорення наголосила заступник Міністра соціальної політики України Дарина Марчак.
«Питання розвитку українського ринку праці обов'язково потрібно співставляти з тим фактом, що категорія людей, яких ми називаємо вразливими, буде чисельною. Я говорю про значну кількість внутрішньо переміщених осіб, про малозабезпечені родини, про людей з інвалідністю і, на жаль, у цю категорію часто потрапляють люди віком 55+. Тому нам одразу потрібно будувати довгострокові стратегії з урахуванням присутності їх на ринку праці», - сказала Дарина Марчак.
«У ході дослідження нам вдалося опитати понад 33 тисячі роботодавців з усіх регіонів країни. Проте, опитування – це лише початок. Головне, кінцевий результат – задоволення потреби роботодавців у професійних кадрах та досягнення стратегічного завдання щодо удосконалення професійної освіти», – зазначила у своєму виступі Директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.
До панельної дискусії також долучилися представники Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національного агентства кваліфікацій, топ-менеджери, лідери профільних асоціацій бізнесу та експерти аналітичних центрів.
У другій частині заходу були представлення рішення щодо підготовки та перекваліфікації кадрів на національному та локальному рівнях, зокрема у Харкові та Полтаві, що є одними з цільових регіонів проектів Helvetas в Україні. Керівники Асоціації приватних роботодавців, Регіонального центру підвищення кваліфікації Київської області та громадської організації “Інша Жінка” представили досвід впровадження тренінгових програм з професійно-технічної підготовки і розвитку «м'яких навичок» серед працівників різних галузей.