На Дніпропетровщині впроваджується пілотний проєкт державної служби зайнятості – інститут консультанта роботодавця.

Про це повідомили в Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості підбиває перші підсумки реалізації нової технології обслуговування роботодавців.

Обласний центр зайнятості розробив організаційно - технологічні заходи для проведення проєкту та визначив пілотні центри зайнятості.

Уже проведені перші навчання фахівців відділів взаємодії з роботодавцями та відділів рекрутингу центрів зайнятості щодо нових підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням їх економічної активності та системності співпраці з центром зайнятості. Напрацьовано основний перелік послуг, що надаються роботодавцям відповідно до їх цільової групи, запроваджено алгоритм роботи з ринкоутворюючими підприємствами.

Фахівці служби зайнятості  активно відпрацьовують нові та сучасні підходи в роботі з клієнтами, забезпечують оперативний та якісний підбір персоналу для кожного роботодавця з урахуванням його індивідуальних потреб та особливостей галузі, у якій підприємство здійснює свою діяльність, розширюють коло роботодавців, що співпрацюють зі службою.

Для стратегічного супроводу та популяризації пілотного проєкту підготовлена широка PR-кампанія, а концепцію інституту консультанта роботодавця презентували соціальним партнерам, роботодавцям регіону, їх галузевим та територіальним об’єднанням, представникам влади та об’єднаних територіальних громад.

Для широкого інформування про новацію спеціалісти центрів зайнятості провели понад 1300 заходів різного формату: семінари, робочі зустрічі з роботодавцями та зустрічі в об’єднаних територіальних громадах, наради, круглі столи, презентації, ярмарки вакансій, пресконференції.

З початку серпня центрами зайнятості та філіями обласного центру зайнятості укладено майже 400 угод про співпрацю з роботодавцями, зокрема 50 з ринкоутворюючими підприємствами.

У новому форматі надання послуг з обласною службою працюють потужні підприємтва регіону: переробної промисловості - АТ АТ "Дніпроазот", ПРАТ "Южкокс", ПРАТ "Дніпровський металургійний завод"; харчової галузі - ТОВ "Кондитерська фабрика "Квітень", ПрАТ "Дніпропетровський хлібзавод №9"; оптової та роздрібної торгівлі - ТОВ "РУШ", ТОВ "АТБ-Маркет", ТОВ "Омега"; транспортне підприємство - ПП "Транс Логістик".

«На сьогодні ми можемо заначити позитивні зрушення, що відбулися в роботі обласної служби зайнятості, відколи стартував проєкт. Упродовж серпня щонайменше тисячу роботодавців звернулися до служби зайнятості по допомогу в укомплектуванні вільних робочих місць. Ми отримали додатково майже вісім тисяч вакансій, що стало підґрунтям для ефективної роботи кар’єрних радників та дозволило забезпечити зайнятість понад шести тисяч шукачів роботи. Скерували близько тисячу безробітних для проходження професійного навчання під конкретні замовлення роботодавців», – зазначає директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова.