Ринок праці в Україні поступово переорієнтовується на залучення жінок у професії, які ментально вважаються чоловічими.
Про це повідомили в Держслужбі зайнятості.
«Це і машиніст насосних установок, машиніст крана, верстатник деревообробних верстатів, слюсар із механоскладальних робіт, машиніст підземних установок, вантажник, водій, оператор верстатів із програмним управлінням, гірник, слюсар-ремонтник, водій тролейбуса тощо», — ідеться в повідомленні.
У 2023 році зі 158 тис. працевлаштованих за сприяння служби зайнятості жінок 677 зайняли робоче місце оператора заправних станцій, 253 — машиніста насосних установок, 14 — водія навантажувача.
Також 2023 року професійне навчання за сприяння служби проходило 25,2 тис. жінок із числа зареєстрованих безробітних, а від початку 2024 року до навчання приступили 6,4 тис. жінок. Серед них троє навчалися на трактористок, 26 — на операторів дронів, 6 — на токарів, 7 — на облицювальниць-плиточниць, 37 — на операторів котельні, 15 — на майстрів котельні, 3 — на верстатниць деревообробних верстатів, 2 — на електрозварювальниць ручного зварювання, 6 — на електромонтера, 4 — на водія навантажувача, 18 — на електрогазозварювальниць і 23 — на верстатниць.
«За програмою ваучера на навчання популярними у жінок залишаються традиційні професії: швачка, кравчиня, кухар, кондитер, молодша медична сестра з догляду за хворими, а також спеціальності: психологія, медсестринство, соціальна робота, медицина, ІТ-напрямок, освіта, харчові технології», — додали в Держслужбі зайнятості.