Урядовий портал від 13.10.2023
Служба зайнятості постійно докладає зусиль для стабілізації ситуації на ринку праці, зокрема, шляхом реалізації низки урядових ініціатив, направлених на підтримку безробітних та роботодавців, а також шляхом надання вже традиційних послуг – з працевлаштування, професійного навчання, надання ваучера, організації громадських та суспільно корисних робіт тощо.
Протягом січня-вересня 2023 року:
- послугами Державної служби зайнятості скористалися понад 560 тисяч громадян, з них 418 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного;
- допомогу по безробіттю отримували 272 тисячі осіб;
- нове робоче місце за сприяння служби знайшли понад 173 тисячі українців, з них 120 тисяч – зареєстрованих безробітних.
Зберігається високий попит на представників робітничих професій та сфери торгівлі. Роботодавці шукають досвідчених трактористів, водіїв, електриків, токарів, продавців, кухарів, пекарів, швачок, слюсарів, електрогазозварників.
- професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили майже 25 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 15 тисяч слухачів.
Найчастіше навчання проводилось за професіями продавець, кухар, швачка, адміністратор, бухгалтер, касир, перукар, водій, електрогазозварник, тракторист. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
- ваучер на навчання для підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці безоплатно отримали 14,5 тисяч громадян. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості. Топ-5 спеціальностей, за якими були видані ваучери: психологія, медсестринство, соціальна робота, середня та дошкільна освіта;
- у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь понад 19 тис. осіб;
- було видано понад 51 тисячу направлень для участі безробітних у суспільно корисних роботах у 19 регіонах України;
- майже 4,5 тисячі українців отримали мікрогранти в розмірі від 50 до 250 тис. грн на створення або розвиток вже діючого бізнесу в рамках програми «Власна справа»;
- майже 67 тисяч роботодавців співпрацювали зі службою зайнятості та надали інформацію про 255 тисяч вакансій. За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:
• на підприємствах переробної промисловості (20%),
• в оптовій та роздрібній торгівлі (16%),
• у сфері освіти (10%),
• на транспорті та пошті (10%),
• у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).
- на “Єдиному порталі вакансій”, який було створено спільними зусиллями служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи, щодня розміщується більше 200 тисяч вакансій. Інформація на порталі оновлюється онлайн. Підписку на вакансії можна здійснити через боти у Telegram та Viber.
Найбільше вакансій налічується у м. Києві, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Одеській та Харківській областях.
Тож, не зважаючи на складний період воєнного часу, служба зайнятості працює задля наближення перемоги.
Докладніше про ситуацію на ринку праці та діяльність Державної служби зайнятості у відповідному розділі на нашому порталі.