В Україні зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Через значні обсяги міграції населення за кордон ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з гострим дефіцитом робочої сили.
Найбільше не вистачатиме кваліфікованих робітників з інструментом – 21%. Йдеться про професії від швачки та маляра до електромонтера та слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, повідомляє Державний центр зайнятості.
При цьому дефіцит таких фахівців роботодавці відчували ще задовго до початку повномасштабної війни. Заповнюваність вакансій у комунальних підприємствах ще у 2016-18 роках становила 50-55%.
Нестача робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин оцінюється у 18%. Йдеться про такі професії:
- водії;
- машиністи; трактористи;
- кранівники.
Дефіцит працівників сфери торгівлі та послуг оцінюється в 15%. Йдеться про такі професії:
- продавці;
- кухарі;
- бармени;
- баристи;
- офіціанти;
- охоронці.
У категоріях вчитель, вихователь, фармацевт, лікар загальної практики – сімейний лікар, інженер, практичний психолог дефіцит очікується на рівні 14%. Хоча якщо брати віковий ценз нинішніх працівників, то ситуація набагато гірша.
Як повідомляв раніше OBOZ.UA, у деяких областях України побільшало пропозицій по роботі. У лідери за темпами зростання вибилася Чернівецька область (+6% у порівнянні з серпнем – 1 905 вакансій), Рівненська (+5%, 2 275), Кіровоградська (+4%, 1 237), Полтавська (+4%, 2 741) та Київська (+4%, 34 574).