Проректор з науково-педагогічної роботи Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України Валентина Мельник розповіла про черговий випуск менеджерів зовнішньоекономічної діяльності.

Життя постійно вносить корективи в наші плани. Для тих, хто втратив роботу, це не просто слова, це радикальна зміна, що може привести до нових можливостей, розвитку кар’єри. Світ стрімко змінюється, змінюються підходи і способи ведення бізнесу. Світ стає без кордонів, і це вимагає постійного  оновлення  знань та компетенцій.

Саме потреба в нових знаннях у сфері зовнішньоекономічної діяльності привела до Центру науково-педагогічних досліджень та удосконалення бізнес-освіти і підприємництва Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України 15 слухачів, які впродовж 7 тижнів оволодівали новими  знаннями з питань діяльності на зовнішніх ринках та вдосконалювали свою англійську мову.

Програма «Організація діяльності в зовнішньоекономічній сфері з курсом ділової англійської мови» існує в Інституті з 2018 року. Її слухачами є безробітні, які отримали направлення на навчання від філій Київського міського та Київського обласного центрів зайнятості. Родзинка програми – інтенсив «Ділова англійська мова». Від результатів здобутих знань англійської в такому форматі в захваті обидві сторони: викладач – від старанності та дисциплінованості  учнів, а самі слухачі – від несподіваного зростання власного рівня знань. Коментарі слухачів після завершення курсу  можна охарактеризувати однією фразою: «Отримали більше ніж очікували».

«У процесі вивчення ділової англійської мови ми повністю занурилися в мовну атмосферу. Використовувалися різноманітні форми та методи навчання – вивчення граматики, необхідної бізнес-лексики, аудіювання, ділове спілкування, обговорення відеоматеріалів, створення презентацій, робота у групах» –зауважила Наталія, 48 років, Шевченківська районна філія КМЦЗ.

Заняття з ділової англійської мови були цікавими, інформативними та прогресивними. У групі панувала позитивна й комфортна атмосфера», вважає Інна, 38 років, Вишгородська районна філія КОЦЗ.

«Курс ділової англійської мови сподобався індивідуальним підходом до кожного слухача, позитивною атмосферою, що дозволяла поєднати високий рівень інтенсивності вивчення мови з високим рівнем зацікавленості до тематики занять», – поділилася враженнями Олена, 39 років, Голосіївська районна філія КМЦЗ.

Сама програма є практичною, цікавою, інтерактивною. Використовуються лише сучасні підходи до викладання: практичні ситуаційні вправи, кейси, відеокейси, ділові ігри, презентаційні й роздаткові матеріали. Слухачі поповнили свої знання у сфері технології організації та проведення експортно-імпортних операцій, валютного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), підготовки та укладання міжнародних контрактів, міжнародних розрахунків за контрактами механізму митного оформлення у   ЗЕД,    міжнародної логістики, інтернет-маркетингу, ведення ділових переговорів та інших сторін ЗЕД.

Усі слухачі курсу отримали Свідоцтва про підвищення кваліфікації.

За результатами навчання було проведено анкетування. Ось деякі з  відгуків:

«Величезний обсяг корисної інформації, поданої у стислі строки є безумовно необхідним у подальшому кар’єрному і професійному зростанні» -  Павло, 51 рік, Подільська філія КМЦЗ.

«Для підвищення кваліфікації створені всі комфортні умови для засвоєння різноманітної  інформації», – Олена, 39 років, Голосіївська районна філія КМЦЗ.

Життя продовжується. І хочеться сподіватися, що це саме той, правильно   зроблений крок,  який дозволить  слухачам знайти роботу. Можливо, через деякий час, слухачі знову прийдуть  до Інституту, але вже  як аспіранти, викладачі чи роботодавці, які шукають собі фахівців.