09.08.2018 | 11:02

Відповідь на це питання мали можливість отримати регіональні ЗМІ під час прес-туру, який організувала обласна служба зайнятості на ПрАТ «Біомедскло» – одне з найбільших підприємств – виробників склопосуду з медичного і тарного скла в Україні.

Колектив, який нараховує нині майже 190 працівників, забезпечує виготовлення близько 300 видів продукції. Обсяги виробництва сягають 2700 тонн склотари в місяць,  понад 40 відсотків продукції йде на експорт. Середня заробітна плата на підприємстві – близько 12 тисяч гривень.

Головна мета заходу – через засоби масової інформації розповісти жителям краю про унікальне й знане в країні підприємство, яке є стабільним і соціально відповідальним роботодавцем, забезпечує працівників гідною зарплатою та дбає про умови праці. Нині підприємство має потребу в кадрах. 

На початку зустрічі директор обласного центру зайнятості Галина Корінна ознайомила журналістів з ситуацією на ринку праці області та розповіла про багаторічну співпрацю з ПрАТ «Біомедскло».

Керівники підприємства, у свою чергу, розповіли про особливості виробництва, звернули увагу, що з 2007 року, після реконструкції підприємства, майже кожне робоче місце автоматизоване. Обладнання сучасне, тож, аби приступити до роботи на ньому потрібні певні знання й спеціальна підготовка. Вимоги  до персоналу досить високі.

«Сучасні виробництва диктують певні умови праці і складність робіт, які виконують працівники. Базові навики – знання комп’ютерних технологій та іноземної мови стають основними вимогами до наших працівників. Це має стати сигналом для батьків і дітей, які обирають майбутню професію. Рівень зарплати не має бути критерієм у виборі професії. Потрібно обирати те, що близько до душі, тоді й можна досягти успіху» – констатувала керівник кадрової служби підприємства Галина Фесюк.

За її словами, на підприємстві є приклади, коли слюсарі заробляють по 15 тис. грн., а люди з вищою освітою, працюючи на робочих місцях, мають 7 тис. грн. зарплати. Чимало в колективі колишніх бухгалтерів і навіть юристів, які працюють операторами склоформувальних машин чи контролерами виробництва.

Керівництво заводу велику увагу приділяє просвітницькій роботі серед шкільної молоді. Щороку, впродовж місяця напередодні дня скловиробника для дітей проводяться екскурсії виробництвом. Торік близько 650 дітей побували в гостях на унікальному підприємстві.

Проблемою «Біомедскла» є відсутність навчальних закладів, які б готували фахівців для склоробного виробництва. До того ж, працювати за комп’ютеризованим станком з іншомовним програмуванням часто не під силу випускникам професійно-технічних училищ без спеціальних знань та додаткового навчання на підприємстві.    

Цьогоріч підприємство за сприяння служби зайнятості укомплектувало вже 21 вакансію, наразі актуальними є ще 12. Потрібні інженери з механізації та автоматизації виробничих процесів, електрогазозварник, контролери скляного виробництва, оператори пакувальних автоматів та склоформувальних машин, хімік-аналітик, а також спеціаліст, який займатиметься розробленням нових стандартів якості.