31.08.2023 | 17:34

Роман Квасников – переселенець зі Слов’янська, учасник бойових дій у 2014 році. Служив у Національній поліціії України, у 2015-му травмував спину. Тоді, після звільнення, спільно з друзями відкрив підприємство з виробництва хімічних речовин у Харкові. У липні 2022-го переїхав до Дніпра, де розпочав нову власну справу з виробництва хімічної продукції для гірничошахтного обладнання та змащувально-охолоджувальної рідини для металообробки. Для допомоги у відкритті бізнесу отримав грант за програмою «Власна справа». У 2023 році підприємець отримав ще один грант, вже як учасник бойових дій.

Олексій Бородій – учасник бойових дій з Вінниччини, отримав грант від держави на створення власного бізнесу. Наразі в процесі відкриття магазину квітів, який запрацює для відвідувачів у вересні.

Алла Прошурова – дружина учасника бойових дій. Жінка  внаслідок повномасштабної війни була вимушена покинути свій дім на Херсонщині та почала будувати життя заново у м. Вознесенськ Миколаївської області. Отримала ветеранський грант на відкриття швейного виробництва з виготовлення військового спорядження та одягу.

Романа, Олексія, Аллу та ще близько сотні ветеранів та їх подружжя  об’єднує те, що вони вже визначені переможцями за урядовою програмою  «Грант для ветеранів та членів їх сімей», яка стартувала у квітні цього року. Кількість її учасників зростає щодня, заявку можна подати онлайн до 19 листопада через портал Дія.  

За умовами програми учасники бойових дій можуть отримати гранти від 250 тис грн до 1 млн грн на старт або розвиток власного бізнесу. 

Надання грантів передбачено у розмірі:

  • 250 тис грн: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;

  • 500 тис грн: для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць; 

  • 1 млн грн: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП понад 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, щонайменше 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти на 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем за співвідношенням:  30% коштів вкладає отримувач гранту, 70% коштів додає держава у вигляді гранту.

Грантові кошти можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів для бізнесу, а також закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

 Аби отримати грант, ветеран або друга людина в подружжі ветерана повинні подати заявку через портал Дія разом з бізнес-планом свого проєкту. Після перевірки Ощадбанком кредитної історії заявника та його документів, він має пройти співбесіду з фахівцями служби зайнятості. За результатами співбесіди ухвалюється рішення про надання гранту. Про безкоштовну допомогу з питань отримання грантів більш детальніше можна дізнатись в нашій попередній статті.