18.02.2021 | 11:06

У цьому матеріалі про #ЦПТО ми познайомимо вас з історією та сьогоденням Донецького центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. 

У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія і  певні етапи, які відіграють особливу роль.

І ось перший, найважливіший етап: 19 серпня 2010 року був створений Державний навчальний заклад «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

У 2020 році Центр відсвяткував свій перший ювілей. З погляду історії, 10 років – лише мить для навчального закладу, початок розквіту. Є що згадати, над чим поміркувати, та, найголовніше, чим пишатися, адже сьогодні  Донецький ЦПТО – престижний освітній центр. Заклад готує  кваліфікованих робітників для різних сфер економіки, з міцними  теоретичними знаннями та практичними навичками. На сьогодні майже 24 тисячі випускників, разом із свідоцтвом Центру профтехосвіти, отримали новий квиток у професійне життя. 

Сьогодні в Донецькому ЦПТО здійснюється підготовка за 14 професіями: овочівник, озеленювач, кухар, швачка, молодша медична сестра, робітник з комплексного обслуговування будинків. Можна опанувати ази професії обліковця з реєстрації бухгалтерських даних, соціального працівника, касира торговельного залу та продавця продовольчих/непродовольчих товарів.  Досить затребуваний напрям підготовки - оператор з обробки інформації та програмного забезпечення та оператор інформаційно-комунікаційних мереж.  Користується сталим попитом серед слухачів напрям підготовки “Перукар” та “Перукар-модельєр”.  

Особливими були роки становлення навчального закладу. Не такий вже й далекий 2014 рік. Рік, який вніс корективи в життя багатьох, і Донецький ЦПТО - не виняток. Наказом  Міністерства соціальної політики України від 19 листопада 2014 року №177 «Донецький центр професійно-технічної освіти» переміщується з тимчасово окупованої території м. Донецьк. І зараз важко навіть  уявити, що весь цей процес ліг на плечі директора Донецького обласного центру зайнятості Валентини Рибалко. Покладаючись на колег, їй вдалося не просто врятувати Центр і документацію, а й навіть частково матеріально-технічну базу.

Після цього почався новий етап розвитку, новий відлік часу. Сьогодні ЦПТО оснащений сучасним обладнанням, інструментами, мультимедійними проекторами, комп’ютерами у навчальних аудиторіях та майстернях.

Завдяки дієвій допомозі від міжнародних партнерів закладу вдалося швидко відновити матеріально-технічну базу для навчання. Так, за участі ПРООН було створено один з двох комп’ютерних класів. Данська Рада у справах біженців (DRC) профінансувала комплектацію навчального класу. А німецька компанія міжнародного співробітництва GIZ не тільки допомагала у створенні навчального модуля «Монтажник сонячних електросистем», а й придбала сонячну електростанцію. 

 З 2016 року в два рази виросла освітня потужність Центру, збільшилася кількість ліцензованих робітничих професій, за якими здійснюється навчання, серед яких - професія швачки. Це досить затребуваний у роботодавців робітничий фах, тому  швейні виробництва м. Краматорська з радістю надають робочі місця випускникам Донецького ЦПТО.

Водночас  життя Центру – це не просто навчальний процес, це тисячі і тисячі лекцій, семінарів, екзаменів, майстер-класів, змагань, конкурсів і, звичайно, перемог.

Приємно усвідомлювати, що не переривається зв’язок Центру з колишніми випускниками. Гарним прикладом цього є історія успіху колишньої слухачки Аліни Соколової. Вона вже сама бере на виробничу практику теперішніх слухачів. Такі приклади надихають!

Більше про Донецький ЦПТО - на сайті: https://is.gd/vmaXrW