25.09.2019 | 10:31

24 вересня Державний центр зайнятості та Благодійний фонд «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» підписали меморандум про співпрацю. У рамках проєкту учасники АТО/ООС, зокрема, зможуть отримуватимуть послуги спеціалізованих кар’єрних радників. Пілотним регіоном стане Житомирська область. Протягом місяця всі охочі можуть надати свої пропозиції до плану заходів меморандуму. 

У пріоритетах діяльності служби зайнятості – працевлаштування людей, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. А підписання меморандуму підтверджує спільне бажання держави та громадських організацій підтримати демобілізованих бійців АТО/ООС, – зазначила директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

За словами людей з військовим досвідом, знайти роботу після демобілізації означає знову почуватися повноцінними членами суспільства. Особливо це стосується людей з інвалідністю. 

«Ми маємо подбати про соціальну адаптацію людей, які повертаються з війни. Забезпечення права на працю ветеранів є передумовою для реалізації всіх прав людини, –  наголосив Дермот Гамільтон, програмний директор Благодійного фонду. Ми визначили працевлаштування як одну з пріоритетних тем нашого нового проєкту і цінуємо можливість співпраці з державною службою зайнятості», – додав він.

Наталія Московець, голова правління ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», підкреслила, наскільки важливо подолати ті упередження, які існують у ветеранів та роботодавців один до одного. Також важливо, щоб з учасниками бойових дій, за можливості, спілкувалися люди з таким же статусом. Детальніше про специфіку соціальної адаптації бійців розповів Артем Денисов, голова правління ВО «Побратими».

Заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко наголосив, що участь у бойових діях змінює людину. Зокрема, підштовхує до зміни професії та роду занять. Тому профорієнтаційні заходи мають особливе значення для демобілізованих військових.

До обговорення також долучились Оксана Жолнович – радник міністра соціальної політики; Валерія Вершиніна – програмна менеджерка проєкту «Стабілізейшн Суппорт Сервісез»; Любов Бершадська – директорка Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості; Інна Бондіні – начальниця управління надання послуг населенню Державного центру зайнятості; Вікторія Назаренко – генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Довідково:

У січні-серпні 2019 року послугами державної служби зайнятості скористалися 18,8 тисяч безробітних з числа колишніх бійців АТО/ООС, з них – 1,5 тисячі люди з інвалідністю. За цей же період працевлаштовано було  5 тис. осіб з числа демобілізованих ветеранів, серед них – 217 люди з інвалідністю.