04.10.2017 | 17:39

За 2017 рік близько 850 тисяч осіб отримали консультації та допомогу із працевлаштування в службі зайнятості. Близько 200 тисячце люди передпенсійного віку.

Про це стало відомо під час засідання круглого столу «Розвиток срібної економіки: активне довголіття, зайнятість» за участі заступника Міністра соціальної політики Наталі Федорович та в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. Захід відбувся в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості та приурочений до міжнародного дня людей похилого віку.

Основні питання кругло столу стосувалися активної зайнятості осіб пенсійного та передпенсійного віку. Також, як окремий елемент, розглядалася «срібна економіка» – поняття, що уведено в європейських країнах задля адаптації до наслідків старіння населення.

«Великою проблемою на сьогодні є те, що на обліку в службі зайнятості знаходяться люди, які мають величезний досвід роботи, вищу освіту (тільки у Києві їх близько 70% осіб). В той же час близько 1 млн українців мігрувало за межі держави у пошуках роботи» – зазначив В. Ярошенко.

З метою формування конструктивної стратегії поведінки на ринку праці, сприяння підвищенню соціальної та професійної мобільності, мотивації до легальної зайнятості центрами зайнятості проводяться профінформаційні та профконсультаційні семінари «Середній вік та професійна кар’єра», «Особливості зайнятості осіб старше 45 років», «Особливості зайнятості осіб старше 55 років», індивідуальні консультації та інші заходи.

Крім того, для підвищення конкурентоспроможності деяких категорій громадян, у тому числі осіб, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, державна служба зайнятості видає ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Протягом 2016 року 1362 особи отримали ваучер.

До обговорення проблемних питань запрошено також науковців Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Інституту геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України, Університету Державної фіскальної служби України, Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, представників громадських організацій та надавачів соціальних послуг.

 

 

Довідково. Нині в Україні проживає понад 9 млн. осіб старше 60 років, що складає п’яту частину її населення, а в селах – навіть третю. Очікувана тpивалість життя становить 66 pоків у чоловіків та 76 років у жінок.