16.02.2017 | 13:19

Група експертів Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) провела робочу зустріч із керівництвом Державної служби зайнятості в рамках проведення оцінки потреб з економічного відновлення східних районів України, що постраждали внаслідок конфлікту. В рамках зустрічі обговорювалась можливість розробки нових проектів та співпраці у напрямку створення нових робочих місць.

Захід проходив під головуванням в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка та за участі старшого спеціаліста з питань розвитку міжнародного співробітництва у сфері відновлення (МОП-Женева) Федеріко Негро, старшого спеціаліста з питань розвитку кооперативів (МОП-Женева) Вальттері Катаямакі, Старшого радника з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Х'юга Біссо, Національного координатора МОП в Україні Сергія Савчука та начальника Управління патронатної служби та міжнародного співробітництва Державної служби

зайнятості  (Центрального апарату) Віктора Горленка.

В. Ярошенко наголосив на важливості співпраці із міжнародними організаціями та залучення міжнародного досвіду в рамках проблем, які постали перед українським ринком праці за останні 3 роки. У свою чергу, Ф. Негро відмітив, що в рамках візиту до прифронтових територій, представники МОП дійшли висновку, що проблема безробіття на цих територіях є одним із ключових. Експерт запропонував три напрямки вирішення проблеми: стимулювання підприємницької діяльності, проведення додаткового навчання для населення, а також залучення їх до оплачуваних громадських робіт. Зокрема, як зазначив експерт, громадські роботи зможуть забезпечити безробітних «миттєвими робочими місцями», які вкрай потрібні прифронтовим територіям.

За підсумками зустрічі сторони домовились опрацювати визначені пропозиції та презентувати конкретні напрацювання.

 

Довідково: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) — агентство системи Організації Об'єднаних Націй, що займається захистом та підтримкою біженців, сприяє їх місцевій інтеграції, добровільному поверненню на батьківщину чи переселенню до третьої країни. Штаб-квартира УВКБ ООН знаходиться в Женеві (Швейцарія), а представництва — в багатьох столицях та «гарячих» точках світу.

 

За даними Міністерства соціальної політики України станом на 2 лютого 2017 року в Україні 1 млн 640 тисяч внутрішньо переміщених осіб.