20.12.2018 | 17:36

Днями фахівці Львівського обласного та Дрогобицького міськрайонного центрів зайнятості організували прес-тур підприємствами області під гаслом «Живи і працюй в Україні».

Про це повідомили в Львівському обласному центрі зайнятості.

Незважаючи на сніг та ожеледь, морозяний вітер і справжню грудневу заметіль, подорож для журналістів ТК «Перший Західний» та «ЗІК» була дуже змістовною та цікавою. Супроводжував журналістів директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин.

Перша зупинка – ТзОВ «Солонсько», що розташоване в однойменному населеному пункті за кілька кілометрів від Дрогобича. Представник фірми, яка спеціалізується на виготовленні цегли та черепиці, Анатолій Ліхтинський детально розповів про те, як народжується необхідний у будівництві камінь. Чоловік охоче провів екскурсію виробничими приміщеннями та зазначив журналістам, що безперебійній роботі завод завдячує міськрайонному центру зайнятості. Цьогоріч наприкінці літа чимало працівників вирушили за кордон у пошуках кращої долі, цех перебував на межі закриття, але завдяки професіоналізму та швидким діям фахівців служби зайнятості вдалося за короткий період часу укомплектувати майже всі вакансії підприємства. До слова, упродовж січня–листопада 2018 року майже п’ять десятків краян за сприяння центру зайнятості долучилися до дружнього колективу товариства.

Наступний візит – підприємство Василя Чепеляка. Бізнесмен управляє швейною міні-фабрикою, де зараз працює понад тридцять осіб, ще майже стільки ж є змога прийняти на роботу. На виробництві бракує кваліфікованих швачок, закрійників, прасувальників, пакувальників, механіка з ремонту швейних машин. Нещодавно Василь Ярославович за порадою фахівців центру зайнятості скористався урядовою фінансовою підтримкою, що надається в рамках пілотного проекту «Рука допомоги». Він забезпечив заробітком двох осіб з числа малозабезпечених, а за донорські кошти придбав нове обладнання, яке, як він переконує, принесе додатковий прибуток, а отже, розквіт його фірмі.

Екватор журналістського вояжу – ТзОВ «Брати», що спеціалізується на виготовленні та укладанні бруківки. І хоча основні виробничі процеси добігали кінця, журналістам усе ж вдалося стати свідками того, як з безликого сірого бетону з’являється красиве покриття для тротуарних доріжок, вулиць, садових ділянок, парків. Головний інженер дуже цікаво охарактеризував діяльність компанії. Він наголосив, що підприємство пропонує конкуренту заробітну плату, хороші умови праці, повний соціальний пакет. Тому тим, хто шукає роботу, нема потреби вирушати на заробітки до сусідніх країн.

«Завдяки центру зайнятості збулася моя давня мрія», – такими словами зустріла учасників прес-туру Іванна Саламіна, молода бізнес-леді, котра завдяки підтримці служби зайнятості та проекту «Рука допомоги» відкрила власний масажний центр «Iva».

«Я отримала спеціальну ліценцію, працюю з малими діточками, пропоную лікувальний, антицелюлітний, медовий масаж, навіть маю авторську методику, – розповіла  Іванна. – Співпрацею з фахівцями служби зайнятості задоволена, а всім, хто лишень думає над тим, чи долучатися до проекту, твердо заявляю: треба скористатися унікальним шансом, другого може і не бути!»

 За кошти, що надаються учасникам проекту, пані Іванна закупила необхідне обладнання, зокрема стіл і шведську стінку. Та на цьому амбітна жінка не зупиняється. Як зазначає, попереду – ще чимало вершин, які неодмінно треба підкорити.

А фінішував прес-тур у Дрогобицькому МРЦЗ, де журналістів очікував колишній атовець, а нині успішний бізнесмен Ігор Тесак. Чоловік розповів свою історію успіху і вкотре довів, що реалізувати власні таланти можна на рідній землі. Екс-безробітний звернувся до центру зайнятості торік з тим, аби йому допомогли підшукати прийнятне місце роботи. Та вже за кілька тижнів усвідомив, що трудитися на когось не бажає, відтак, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю на започаткування власної справи, пройшовши підготовку у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за напрямом «Підприємницька діяльність», з головою поринув у дизайн і творчість. Нині Ігор займається виготовленням нестандартних виробів з екофанери. Малесенькі будиночки, ексклюзивні шкатулки, дивовижні прикраси на ялинку, рамочки для світлин, святкові вішачки, конвертики для квітів та багато інших казкових дрібничок – це неповний асортимент втілення художньої уяви чоловіка.

Резюмував прес-тур директор МРЦЗ Богдан Волошин. Він, зокрема зазначив: «Успішними не народжуються, ними стають. Наше завдання, як посередників на ринку праці, – не лише забезпечити жителів району заробітком, а працедавців кваліфікованими кадрами, але й допомогти усвідомити, чого вони прагнуть, проконсультувати щодо чинних грантових програм, порадити, який саме бізнес обрати, з чого розпочати пошуки пошуки роботи та потрібного персоналу. Важливо донести до кожного: жити і працювати треба в Україні!».