26.09.2017 | 12:39

В рамках робочого візиту до Хмельницької області, заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко відвідав найбільше підприємство з виготовлення килимів та килимових виробів в Україні ТОВ «Карат». Під час заходу заступник Голови ДСЗ (ЦА) ознайомився із результатами співпраці підприємства із службою зайнятості.

Після проведення запланованих зустрічей з керівним складом обласного центру зайнятості та директорами базових центрів зайнятості, керівниками підприємств області, депутатами обласної ради, представниками місцевого самоврядування С. Кравченко ознайомився з роботою та результатами співпраці зі службою зайнятості потужного промислового виробництва ТОВ «Карат».

«Підприємство довгий час активно співпрацює зі службою зайнятості. Зокрема, у 2017 році до Хмельницького міського центру зайнятості надійшло більше 185 вакансій. Майже всі вони укомплектовані шляхом проведення міні-ярмарок вакансій та співбесід із кандидатами на робочі місця. Завдяки спільним зусиллям організовано навчання під конкретне замовлення роботодавця для 30 безробітних», – зазначив директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

ТОВ «Карат» є найбільшим виробником килимів та килимових виробів в Україні, працюючи на вітчизняному ринку з 1992 року. Очолює підприємство Олександр Ружицький. На підприємстві працює понад 300 осіб. Середня заробітна плата складає 4300 грн. в місяць.

Для виробництва килимової продукції на підприємстві використовується високоякісна сировина, сучасні технології, технічне обладнання провідних фірм: «Schonherr Van de Wiele», «Henri Paulus», «Tanghe Karl Mayer». Це дає можливість виготовляти до 2500 м² ковроліну на добу. Уся продукція атестована в сертифікаційній лабораторії. Зазначені фірми експортують товари до країн ЄС: Болгарія, Великобританія, Німеччина, Греція, Данія, Польща, Румунія, Словенія, Угорщина, Швеція. Також килимові вироби з Хмельниччини є на ринках Північної Америки та Японії.

Основні професії робітників, які використовуються на виробництві: оператор крутильного устаткування, оператор розподілу пряжі, ткач, швачка, заправник текстильного устаткування, укладальник-пакувальник, слюсар-ремонтник, інженер-механік.