Минулого тижня Донецька обласна служба зайнятості організувала прес-тур. Під час поїздки усі бажаючі відвідали молодих підприємців з числа переселенців, які відкрили власну праву за сприяння служби зайнятості.
Спершу учасники прес-туру побували у Слов'янську на відкритті кав'ярні. Заклад відкрив колишній безробітний Юрій Гаврилов. Раніше чоловік проживав у Донецьку і працював слюсарем з ремонту автомобілів. Через бойові дії вимушений був покинути власну домівку, і після кількох переїздів опинився у Слов’янську.
У вересні 2015 року Юрій звернувся до Слов'янського міського центру зайнятості, де дізнався про можливість відкрити власну справу. У Донецькому центрі профтехосвіти він пройшов навчання за напрямком «Основи підприємницької діяльності». Також взяв участь у тренінговій програмі для внутрішньо переміщених осіб, яка реалізується за сприяння ПРООН в Україні.
Отримавши необхідні знання та кошти від служби зайнятості, Юрій вирішив відкрити кав'ярню. І вже наприкінці 2015 року зареєструвався як приватний підприємець за напрямком «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування». Завдяки попередній професії слюсаря чоловік сам виготовив меблі для кав'ярні. Незабаром він планує розширення свого
бізнесу і хоче надати робочі місця таким же як і він – переселенцям.
Також учасники прес-туру побували у місті Красний Лиман, де переселенка з Донецька Олена Кузьменко відкрила продуктовий магазин. Раніше Олена працювала економістом у банківській сфері. Змінивши місце проживання, їй потрібна була й нова робота, тож Олена звернулась до центру зайнятості, де отримала інформацію про можливість започаткувати власну справу.
Спочатку Олена відвідала тренінг у рамках програми ПРООН «Організація та проведення тренінгових навчань із розвитку навичок підприємництва для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Луганської та Донецької області, які мають намір започаткувати або відновити підприємницьку діяльність», де отримала безліч корисної інформації для ведення успішного бізнесу. Потім пройшла навчання у Донецькому центрі профтехосвіти за напрямом «Основи підприємницької діяльності». Після захисту бізнес-плану жінка отримала одноразову грошову допомогу по безробіттю і відкрила продуктовий магазин «Лукошко». У магазині Олени Кузьменко для осіб соціально вразливих категорій населення на товари діють знижки 3%.
Вдруге Олена звернулася до центру зайнятості за допомогою у підборі працівників. Тепер у магазині працює внутрішньо переміщена особа, за яку Олена отримує компенсацію витрат на оплату праці, та працівник з категорії соціально вразливих верств населення, за яку служба зайнятості компенсує роботодавцеві ЄСВ.