8 лютого 2016 року відбулася ділова зустріч представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з керівництвом Кіровоградського обласного центру зайнятості. Іноземні фахівці продовжують вивчати досвід роботи служби зайнятості з внутрішньо переміщеними особами та діяльність служби по забезпеченню соціального захисту населення від безробіття.
«Обласна служба зайнятості надає послуги безробітним, зокрема, і громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Насамперед, це підбір підходящої роботи, організація професійного навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, сприяння у започаткуванні власної справи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а також надання профорієнтаційних, інформаційних, консультаційних послуг», – зазначив директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Юрій Слоневський.
Під час зустрічі обговорювалися й проблеми, що виникають під час працевлаштування переселенців та інших соціально вразливих категорій громадян. На думку присутніх, розв’язанню цих проблем сприятиме економічний розвиток області, залучення інвестицій, створення нових робочих місць тощо.
«Для забезпечення зайнятості зазначених категорій громадян нам необхідно посилити співпрацю із соціальними партнерами. Це – спільна справа, яка потребує комплексного підходу та підвищення рівня відповідальності всіх сторін соціального діалогу», – наголосив Ю. Слоневський.
До відома, після анексії Криму та початку проведення АТО (станом на 8 лютого 2016 року) до центрів зайнятості області по допомогу у працевлаштуванні звернулося 1260 переселенців, із них 856 осіб отримали статус безробітного, 801 – отримували допомогу по безробіттю, 371 – працевлаштовані, 16 переселенців отримали одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи.