12.09.2016 | 18:33

12–13 вересня за підтримки Програми розвитку ООН в Україні проходить тренінг щодо особливостей надання послуг внутрішньо переміщеним особам, профілактики та подолання професійного вигорання при її наданні. Захід відкрив заступник Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

«У зв’язку із подіями на Сході України та в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі навантаження на працівників центрів зайнятості збільшилось у декілька разів. Крім того, зазначена категорія осіб не тільки втратила свою роботу, а й майно, а дехто навіть близьких людей. Тому вони потребують особливих підходів до роботи із ними, як до речі і демобілізовані учасники антитерористичної операції», зазначив С. Кравченко під час вступного слова.

Основна мета заходу - підвищити рівень професійної компетенції працівників державної служби зайнятості щодо надання послуг особам, які були внутрішньо переміщені та іншим категоріям клієнтів, які пережили психологічну травму. На тренінг були запрошені безпосередньо працівники державної служби зайнятості, які надають послуги ВПО та іншим вразливим категоріям шукачів роботи.

Учасники заходу обговорили проблеми та потреби ВПО, визначили різницю між стресом та травмою, ознайомилися з поняттям «синдром професійного вигорання», його причинами, симптомами, стадіями, а також методами профілактики.

«Вам, як людям, які працюють із внутрішньо переміщеними особами або відповідальні за таку роботу, необхідно знати та враховувати соціально-психологічні особливості надання послуг таким людям. Необхідно пам’ятати і про профілактику та подолання вигорання самих працівників центрів зайнятості, які працюють по декілька годин на день не піднімаючись із свого робочого місця. Це впливає на їхній емоційний стан й відповідно на показники ефективності праці», наголосив посадовець.

Тренінг «Соціально-психологічні особливості надання послуг ВПО, профілактика та подолання вигорання при їх наданні» походить у рамках проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні». З 1 березня 2014 р. по 31 серпня 2016 р. послуги служби зайнятості отримували 72,6 тис. внутрішньо переміщених осіб. З них 60,7 тис. – громадяни, що отримали довідку про взяття на облік. Статус безробітного за цей період мали 55,9 тис. з числа переселенців. Допомогу по безробіттю отримували 42,5 тис. осіб.