На Одещині фахівці Іллічівського міського центру зайнятості взяли участь у дводенному тренінгу з метою покращення обслуговування учасників АТО та їх сімей.
Під час занять волонтери-психологи розповіли фахівцям соціальних служб, як допомогти учасникам АТО подолати посттравматичний синдром. Також навчали присутніх різноманітним прийомам вербального та невербального спілкування, допомагали розвинути навички ефективного спілкування, розповіли про те, як володіти собою у стресових ситуаціях та інформували про методи боротьби із синдромом емоційного вигорання.
«Фахівці соціальних служб, у тому числі і служби зайнятості з 2015 року почали надавати послуги новій категорії населення – демобілізованим військовослужбовцям із зони АТО. Ми добре розуміємо, що для роботи з людьми, які пережили воєнні дії, необхідні спеціальні фахові знання та практичний досвід щодо надання психологічної допомоги. Оскільки в центрах зайнятості не передбачені посади психологів, такі тренінги для нас вкрай важливі», – зазначила в. о. директора Іллічівського міського центру зайнятості Ірина Островська.
Під час заходу фахівці служби зайнятості та інших соціальних установ обмінялись думками та досвідом щодо надання кваліфікованої допомоги військовослужбовцям.
Захід організував міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з Українською Миротворчої Школою «Беззбройна війна». До відома, до складу Української Миротворчої школи входять аналітичні центри, організації, які професійно досліджують конфлікти та беруть участь у їхньому врегулюванні, а також займаються освітою; правозахисні організації, великі мережеві організації з розгалуженим представництвом в Україні та за кордоном, активісти і громадські організації в регіонах, державні інституції, які займаються виробленням політики в галузі безпеки, освіти і науки, національної пам’яті, контролем публічних фінансів. В коаліції є організації з України, Польщі, Чехії та Нідерландів.