02.05.2019 | 18:28

Українські компанії дедалі більше відчувають потребу у молодих фахівцях із високим рівнем знань та навичок, незважаючи на те, що Україна володіє значним невикористаним потенціалом людських ресурсів. Бізнес-спільнота та освітній сектор мають спільно відігравати активну роль у вирішенні питань освіти та працевлаштування молодих людей в Україні.

Днями на Черкащині за підтримки обласної служби зайнятості відбувся Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ», організатором якого виступив Центр «Розвиток КСВ». Участь у Форумі взяли близько 150 представників влади та бізнесу,  служби зайнятості, місцевих роботодавців, громадських та молодіжних організацій тощо.

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі зайнятості.

Задля вирішення питань працевлаштування молоді з 2016 року в нашій країні діє Український Пакт заради молоді-2020, що вже об’єднав понад сто роботодавців. Український Пакт став продовженням загальноєвропейської ініціативи.

 «Україна – одна з лідерів у реалізації Пакту заради молоді на національному рівні. Сьогодні компанії зацікавлені в молодих співробітниках, адже це саме ті, хто вносить інновації та креатив у роботу. З іншого боку, молоді люди не завжди бачать перспективи свого кар’єрного розвитку та виїжджають за кордон. У зв’язку з цим у рамках Форуму у молоді є  можливість дізнатися  про тенденції на українському ринку праці, поставити питання роботодавцям, отримати інформацію про вакансії, а у роботодавців є можливість залучити молодь до вирішення практичних завдань», – відзначив координатор Career Hub, CSR Ukraine Тарас Деркач. За його словами на сьогодні вже 123 роботодавці України  підписали «Український Пакт заради молоді-2020», а на заході таку можливість отримають всі бажаючі роботодавці. Головні цілі у реалізації документу: сприяти створенню  як мінімум 200 партнерств між бізнесом та освітнім сектором та забезпечити для стажування та першої роботи молоді 10 000 робочих місць.

З вітальними словами до присутніх на заході звернувся директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

«Для Черкащини, як і для країни в цілому важливо зберегти трудовий потенціал молоді, сприяти їх успішній реалізації та гідним умовам праці. Молодь потрібно забезпечити не лише робочими місцями, а й достойним рівнем заробітної плати. Саме реалізація цих умов буде стримувати трудову міграцію населення України за кордон. У свою чергу служба зайнятості активно долучається до проведення інформаційної кампанії щодо попередження відтоку кваліфікованих кадрів за кордон», – відзначив очільник обласної служби зайнятості.

З метою попередження молодіжного безробіття служба зайнятості створила Всеукраїнський кадровий резерв, що являє собою технологію швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця. Для реалізації цього проекту створено банк резюме, відеорезюме випускників навчальних закладів та банк актуальних вакансій.

Також у рамках заходу відбулося урочисте підписання місцевими роботодавцями Українського Пакту заради молоді-2020. Приєднавшись до Пакту, компанії взяли на себе ряд зобов’язань та стали частиною всеукраїнської спільноти компаній, що активно працевлаштовують молодь. Це дає роботодавцям можливість обмінюватись досвідом, покращувати існуючі та створювати нові форми роботи з молоддю – стажування, конкурси, стипендії, менторські програми тощо.

У рамках Форуму було проведено семінар для HR-спеціалістів на тему «Бренд роботодавця для молоді», відбулися презентації програм роботодавців та майстер-класи на тему «Створення резюме та підготовка до співбесіди».