12.04.2019 | 11:15

Цього року Міжнародна організація праці (МОП) – одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій – святкує своє 100-річчя.

Упродовж ювілейного року в усьому світу пройдуть численні пам’ятні заходи, покликані привернути увагу до досягнень організації та тієї ролі, яку вона відіграє в житті кожної людини.

У Києві захід, присвячений 100-річчю організації, пройшов 11 квітня, його організаторами стали Маркус Пілгрім – директор Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, а також Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні. На урочисту подію завітали: Генеральний директор Директорату розвитку ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олександр Савенко, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. заступник Голови професійних спілок України Олександр Шубін.

Державну службу зайнятості представляли в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, заступник Голови Ольга Макогон та кар'єрна радниця зі Львівського міського центру зайнятості Мар'яна Шиманська.

У своєму вітальному слові В. Ярошенко подякував МОП за співпрацю, допомогу в реформуванні служби зайнятості та запровадженні нових форм роботи в рамках проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який реалізовується в нашій країні протягом 2017-2022 років.

«Ми користуємося новітніми напрацюваннями і методами, які нам пропонує МОП, і рухаємося вперед. Інститут кар’єрного радника – перший етап модернізації служби, на черзі – інститут консультанта роботодавця. Головне в роботі служби – якнайшвидше знайти роботу для клієнта, а перед цим – ретельно вивчити його досвід, уміння, навички. Саме такий підхід може задовольнити і вимогливих роботодавців, і шукачів роботи», – зауважив очільник служби зайнятості.

О. Макогон поділилася першими успіхами впровадження в роботу служби інституту кар’єрного радника. Зокрема, вона зазначила: «За І квартал цього року ми вже провели навчання для майже 1500 наших фахівців. Служба дійсно цінує людський капітал, розвиває та вдосконалює його. Інститут кар’єрного радника запроваджено для того, щоб люди, які звертаються до нас, були адаптованими до сучасних вимог роботодавців. Наші клієнти можуть використати всі можливості для легальної зайнятості та реалізації себе на ринку праці. Це перший етап модернізації робити служби».

Довідково

Основними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основоположних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок та чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення, а також зміцнення трипартизму та соціального діалогу.

Україна є членом МОП з 1954 року (як частина колишнього Радянського Союзу), а з 1991 року – як незалежна держава. Україна ратифікувала 71 Конвенцію МОП, зокрема вісім фундаментальних і чотири пріоритетні Конвенції. Уряд планує ратифікувати ще 8 конвенцій МОП для дотримування вимог Європейської соціальної хартії.