26.04.2016 | 14:45

Міжнародна організація праці (МОП) спільно із Програмою розвитку ООН в Україні проведуть широке дослідження діяльності Державної служби зайнятості для надання рекомендацій щодо модернізації конкретних напрямків її роботи.

Таких домовленостей було досягнуто під час зустрічі представників ПРООН та МОМ із керівництвом Міністерства соціальної політики України та Державної служби зайнятості, яка проходила 25 квітня у Києві.

«Державна служба зайнятості знаходиться на шляху реформування, і в рамках існуючого законодавства ми крок за кроком удосконалюємо її роботу. У першу чергу ми хочемо вивчити міжнародний досвід, аби з «виплатної каси» служба перетворилась на активного посередника на ринку праці. Тож проведення дослідження функцій служби зайнятості та надання відповідних рекомендацій міжнародними фахівцями необхідне нам для впровадження якісних змін», – зазначив під час виступу заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

Експерт з питань зайнятості МОП Грегор Шульц розповів, що аналіз діяльності служби зайнятості має відбутись протягом 5-6 місяців. Мета цих досліджень – здійснити оцінювання функцій служби зайнятості та надати чіткий план щодо її реформування. За його словами, оцінюватимуться правова система центрів зайнятості, структурна модель (наявні ресурси служби занятості), функціональна модель (якість послуг, що надається населенню), профорієнтаційні послуги, активні та пасивні програми ринку праці, інформаційна та комунікаційна системи, партнерські стосунки з різними організаціями та адміністративна інформація.

У свою чергу в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко повідомив, що служба також активно працює над завдання Міністра соціальної політики України Андрія Реви щодо боротьби із нелегальною зайнятістю. «Для вирішення проблем легалізації зайнятості нам необхідні відповідні рекомендації МОП та ПРООН. Крім того, нам потрібна ваша допомога з питань соціального маркетингу, а саме щодо роботи із громадськістю; укрупнення окремих базових центрів зайнятості; здійснення порівняльного аналізу роботи Служби зі службами зайнятості держав-членів ЄС», – зауважив С. Кравченко.

Він запропонував представникам міжнародних організацій обрати 2 обласні служби зайнятості для проведення досліджень.

Під час зустрічі С. Кравченко поінформував присутніх, що основний акцент при реформуванні служби зайнятості робиться на впровадженні сучасних інформаційних технологій. Зокрема, як один із найкращих прикладів впровадження таких технологій є відеорезюме, яке на даний момент пройшло апробацію у Донецькій обласній службі зайнятості та запроваджується в інших регіонах.