06.05.2020 | 17:39

Умови карантину вимагають нових підходів у  роботі служби зайнятості. Оскільки всі профорієнтаційні послуги для безробітних та шукачів роботи переведені в онлайн-режим, наші фахівці впроваджують нові форми комунікації з клієнтами в усіх регіонах України.

Колеги з Івано-Франківщини та Тернопільщини діляться своїм досвідом проведення відеозустрічей з клієнтами. 

Сьогодні, 6 травня,  спеціалісти  Надвірнянської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели онлайн-вебінар для зареєстрованих безробітних.

Під час онлайн-спілкування учасники вебінару  ознайомилися з правилами взаємодії безробітних зі службою зайнятості у період карантину, з переліком послуг, які надає служба, з правами та обов’язками безробітних, з інформацією про виплату допомоги по безробіттю.

Фахівець з профорієнтації Анжела Ментинська  презентувала онлайн-сервіси служби зайнятості: «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри» (https://profi.dcz.gov.ua), «Моя професія: консультаційна мережа» (https://myprofession.com.ua) – для проходження тестових методик, «Освітній портал державної служби зайнятості» (https://skills.dcz.gov.ua) – онлайн-курси та семінари.

І найголовніше: спеціаліст центру  детально розповіла стан ринку праці Надвірнянщини, кого під час карантину шукають роботодавці та які вимоги мають до кандидатів на посаду.

Відома істина: перший крок для успішного працевлаштування – це співбесіда, до якої слід завчасно підготуватися.

Так, безробітні Монастириського району, що на Тернопільщині,  мали можливість «побувати» на вебінарі «Підготовка до співбесіди з роботодавцем», який провела провідний фахівець з профорієнтації Монастириської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Уляна Головко.

 Вона розповіла про прийоми ділового спілкування, методи самопрезентації, види та структуру співбесіди з роботодавцем.

«Співбесіда при влаштуванні на роботу — найважливіший етап. Практика пошуку та відбору кадрів свідчить, що вміло подати себе іноді не можуть навіть гідні кандидати. Ви можете бути чудовим фахівцем з вищою освітою і досвідом, але на роботу візьмуть не вас, а того, хто краще вміє розповісти про себе під час інтерв'ю», – зазначила фахівець.

Щоб правильно підготуватися до співбесіди, необхідно володіти інформацією про організацію, в якій плануєте працювати і про особливості її роботи; мати при собі копії дипломів, свідоцтв, резюме та інших необхідних документів; точно дізнатися місце розташування (адресу Скайп-зв’язку, якщо це співбесіда онлайн) організації, щоб не спізнюватися; дотримуватися ділового стилю в одязі; скласти список очікуваних питань і підготувати свої відповіді. Такі ж вимоги й для співбесіди онлайн.

Надалі планується проведення таких вебінарів на теми: «Сучасні джерела пошуку роботи» та «Підготовка резюме». Щоб взяти в них участь, потрібно зателефонувати своєму кар’єрному раднику або звернутися до фахівця з профорієнтації райфілії ОЦЗ для узгодження дати та часу.

Головним завданням служби залишається сприяння швидкому пошуку роботи всім, хто її шукає. Впевнені, що проведення подібних заходів сприятиме пошуку робочого місця, яке відповідатиме бажанням та вмінням претендентів.