19.02.2021 | 10:09

Мешканка Запоріжжя Валентина Голец за освітою провізор, закінчила Запорізький медичний університет. Валентина також магістр фізичного виховання, має науковий ступінь кандидата біологічних наук. Упродовж останніх 30 років працювала науково-педагогічним працівником в запорізьких вишах.

За час роботи в неї накопичився великий досвід створення навчально-методичних матеріалів з медичних та біологічних дисциплін. Останні 10 років викладачка створювала контент для систем дистанційного навчання.

- Восени минулого року я звільнилася з вишу, - розповіла Валентина Олександрівна. — Мені хотілося більше уваги приділяти створенню контенту, а оскільки навчальний процес у викладача досить насичений, мені не вистачало часу. Після звільнення я звернулася до міського центру зайнятості, щоб знайти роботу за напрямком “автор дистанційних навчальних курсів”. Фахівці центру шукали мені підходящі варіанти, але такої роботи не було. Тоді з'явилася ідея створити власний мобільний додаток про здоровий спосіб життя. Я пройшла курс для початківців-підприємців на платформі «Дія-Бізнес» і прослухала курс з геймдизайну на «Coursera». У центрі зайнятості мені допомогли скласти бізнес-план, який я успішно презентувала та захистила. Після цього було прийнято рішення про надання мені одноразової допомоги на відкриття власної справи.

Карантин не зупинив

Старт власної справи Валентини Голець припав на непростий час - пандемію коронавірусу. У січні, коли в нашій країні був жорсткий карантин, Валентина Олександрівна зібрала необхідні документи, а на початку лютого зареєструвалася як фізична особа-підприємець і почала реалізовувати свою ідею - мобільний ігровий додаток для популяризації здорового способу життя.

- Незважаючи на карантинні обмеження та сумніви щодо перспектив розвитку бізнесу, є люди, серед зареєстрованих безробітних Запорізького міського центру зайнятості, які свідомо та чітко прийняли для себе рішення забезпечити себе роботою самостійно, — зазначила начальник відділу активної підтримки безробітних Запорізького міського центру зайнятості Юлія Бурлак. — Для допомоги таким безробітним серед послуг, які надаються центром зайнятості, передбачена низка заходів у сприянні відкриття власної справи.

Безробітним, які вирішують відкрити свій бізнес, фахівці допомагають створити бізнес-план і проводять консультацію. За умови успішного захисту бізнес-плану, майбутньому підприємцеві одноразово здійснюється виплата допомоги по безробіттю для організації власної справи.

Навчатися граючись

Саме на карантині люди стали проводити з гаджетами набагато більше часу. Тому навчання за допомогою мобільного телефону або планшета, ще й в ігровій формі, стало чудовою бізнес-ідеєю.

- Гаджети стали невід`ємною частиною життя як дітей, так і дорослих, — говорить пані Валентина. — Молодь та діти спрямовують свій час переважно на розваги, не приділяючи достатньо часу і уваги здоровому способу життя. Мій мобільний додаток за категорією — це гра-симулятор життя. Гравець буде розвивати свого віртуального персонажа від його народження до смерті. У людини буде з`являтися вибір щоденних життєвих дій, який впливатиме на його характеристики — показники здоров’я. Людина буде дізнаватися корисну інформацію зі здорового способу життя і бачити, як обрані дії впливають на якість його життя.

- Додаток, за моїм задумом,  вироблятиме в людини відповідальність за власне життя. Подібні ігри є в маркетах, але в них відсутній україномовний контент і вони, як правило, розважальні, а я хочу за допомогою гейміфікації популяризувати здоровий спосіб життя серед української молоді.

Мобільний ігровий додаток, створений Валеною Голец, буде доступний в App Store та Google Play.

За матеріалами видання “Индустриалка”