17.02.2022 | 17:27

17 лютого 2022 року, напередодні Всесвітнього дня соціальної справедливості, в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «На шляху до соціальної, справедливої, заможної України».

Організаторами виступили Національна тристороння соціально-економічна рада і Федерація профспілок України. Спікери обговорили шляхи вирішення актуальних соціальних та економічних проблем в Україні, досягнення суспільного миру, єдності та злагоди, заходи щодо забезпечення соціальної справедливості та сталого розвитку української держави.

До заходу долучилися: Анатолій Кінах - голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Президент УСПП; Григорій Осовий - співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голова СПО об’єднань профспілок, голова Федерації профспілок України; Євген  Котик - заступник міністра соціальної політики України; Ігор Дядюра - заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Юлія Жовтяк - директорка Державного центру зайнятості; Сергій Савчук - Національний координатор МОП в Україні; Олександр Шубін - заступник Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, модератор.

Директорка ДЦЗ Юлія Жовтяк назвала основні моменти роботи Служби, вагому роль підтримки безробітних з числа малозабезпечених. Так, Державна служба зайнятості здійснює реалізацію запровадженої з 2022 року державної програми за підтримки Міністерства соціальної політики та Міністерства економіки, яка передбачає надання членам малозабезпечених родин фінансової допомоги для старту власного бізнесу. Було зазначено важливу роль, яку в кризові моменти відіграла виплата допомоги по частковому безробіттю. 

Державна служба зайнятості регулярно приділяє увагу мінімізації ризиків, з якими можуть зіткнутися громадяни у трудовій сфері, оновлюється за рахунок впровадження електронних сервісів. Повною мірою бачення щодо змін у роботі ДСЗ відображено у затвердженій в січні цього року Стратегії розвитку Служби на найближчі 3 роки. 

Під час круглого столу було наголошено, що проблема досягнення соціальної справедливості в українському суспільстві стоїть надзвичайно гостро. На жаль, громадяни масово стикаються з такими явищами, як неформальна зайнятість, невиплата заробітної плати та занижені соціальні стандарти. Присутні погодилися, що засобами подолання цих негараздів слугують розвиток економіки, допомога держави і соціальний діалог.

Як відомо, 26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості. Починаючи з 2009 року, він відзначається щорічно. У нашій країні Всесвітній день соціальної справедливості відзначається з 2011 року.