09.06.2016 | 14:55

7 червня у Києві Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Посол Держави Ізраїль Еліав Бєлоцерковські підписали міжурядову Угоду про тимчасове працевлаштування українських громадян в окремих галузях діяльності Держави Ізраїль. Першою галуззю обрано будівельну, оскільки працівники саме цієї сфери користуються найбільшим попитом в Ізраїлі. Разом з Угодою було підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь), де прописано детальну процедуру працевлаштування.

Виконання Угоди розпочнеться після її ратифікації парламентами двох держав.

Після церемонії підписання відбулась прес-конференція за участю представників Посольства Держави Ізраїль, Міністерства соціальної політики та Державної служби зайнятості, під час якої присутнім було роз'яснено деталі Угоди та механізми її імплементації (виконання).

Під час прес-конференції зазначалося, що Угода є фактично рамковим документом, який визначає загальні засади працевлаштування (у тому числі й правові), українських громадян в Ізраїлі. Відповідно до цієї Угоди уповноваженим органом від Кабінету Міністрів України виступатиме Міністерство соціальної політики, а від Уряду Держави Ізраїль – Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ (PIBA). Ці установи координуватимуть реалізацію Угоди. Ізраїльська сторона виявила бажання, щоб реалізацією Угоди займався компетентний орган без ніяких посередників. Наразі визначено, що ці обов’язки покладені на державну службу зайнятості (ДСЗ). Інформаційна кампанія щодо можливості працевлаштування в Ізраїлі проводитиме ДСЗ та РІВА.

«Україна зацікавлена у лібералізації відносин з усіма дружніми країнами і на сьогодні робить усе можливе для того, щоб відбулося зростання нашої економіки. І цей процес розпочався, хоча й маємо багато викликів у соціальній сфері, спричинених ситуацією на Сході держави. Однак ці виклики ми обов’язково подолаємо. Подолаємо спільно з нашими друзями, у тому числі, із Державою Ізраїль», – наголосив Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко. Він також висловив упевненість, що співпраця між двома країнами розвиватиметься й надалі.

За його словами, ця Угода має важливе значення для українців, адже передбачає можливість підписання у подальшому інших документів, що відкриватимуть ринок праці Ізраїлю для українських фахівців.