17.07.2017 | 15:08

ДП «Житомирський бронетанковий завод» входить до Державного концерну «Укроборонпром», в складі якого виконує замовлення Міністерства оборони України та іноземних замовників. Тут налагоджено замкнений цикл ремонту 18 типів бронемашин.

Підприємство є одним з найбільших у машинобудівній галузі Житомирської області. Його колектив налічує понад 760 працівників, постійно створюються нові робочі місця. У доборі кадрів на актуальні вакансії завод тісно співпрацює з міським центром зайнятості. З 2015 року 285 вакансій підприємства були заповнені працівниками, яких відібрали з числа безробітних, 85 із них - у цьому році. Серед працевлаштованихслюсарі різних спеціалізацій, електрогазозварники, інженери, малярі, водії, бухгалтери та ін.

Нещодавно відбулась робоча зустріч директора обласного центру зайнятості Галини Корінної та начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Світлани Карпович з директором державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» Михайлом Мосіним, під час якої обговорювались кадрові потреби провідного підприємства оборонної галузі та можливості служби зайнятості в їх задоволенні.

Начальник відділу кадрів підприємства Олександр Фещенко озвучив проблему підготовки робітників потрібної кваліфікації. Так, серед нинішніх працівників є фахівці, які мають практичний досвід роботи за верстатами, однак не мають відповідного документа про проходження навчання й кваліфікаціюце фрезерувальники, токарі і шліфувальники по металу. Галина Корінна запевнила керівництво підприємства, що служба зайнятості вивчить можливості організації навчання потрібних робітників з числа безробітних на базі місцевих навчальних закладів або ж 11 центрів профтехосвіти державної служби зайнятості. А підприємство, як замовник кадрів, зможе впливати на навчальний процес, корегуючи його з урахуванням власних потреб.

Окрім того, Г.Корінна поінформувала співрозмовників й про інші сучасні можливості служби зайнятості, якими можуть скористатись роботодавці. Вона повідомила, що служба зайнятості має єдину загальноукраїнську базу як вакансій, так і пошукачів роботи, тож відшукати потрібного фахівця можна й за межами міста чи області. Також центри зайнятості створюють банк резюме і відеорезюме безробітних, причому не лише своїх клієнтів: будь-яка людина, котра бажає знайти чи змінити роботу може залишити інформацію про себе у центрі зайнятості для подальшого знайомства з нею роботодавців.

На сьогодні бронетанковий завод має чотири вакансії: токаря, токаря-розточувальника, шліфувальника та шеф-кухаря. Середній рівень заробітної плати на підприємствіблизько 10 тис. грн.