26.07.2024 | 14:51

Понад 4000 українців вже отримали консультації з грантових проєктів, підбору персоналу та  компенсаційних програм від служби зайнятості у регіональних офісах «Зроблено в Україні». 

Економічна платформа для підтримки українських підприємців відзначає перші пів року роботи. 26 лютого 2024 року Президент оголосив про започаткування політики «Зроблено в Україні», а вже у березні з’явився перший сучасний офіс «Зроблено в Україні» на базі центру зайнятості у Сумах.

«Основна мета таких офісів — сприяти розвитку мікро- та малого бізнесу. Звернувшись до “Зроблено в Україні", підприємці отримають консультації, дізнаються про всі урядові та регіональні грантові програми, якими можна скористатись одночасно. Фахівці допоможуть заповнити заявки, подати документи та скласти бізнес-плани на отримання грантів», — розповідала Юлія Жовтяк, директорка Державного центру зайнятості.

На сьогодні вже відкрито 17 офісів у 14 регіонах України. Загалом планується мережа з 80 представництв, які надаватимуть весь комплекс послуг — від інформування і до практичної допомоги.

Пів року роботи показали: найбільше українські підприємці та ті, хто планує відкрити бізнес, цікавляться грантовими програмами «Власна справа». Фахівці «Зроблено в Україні» надали понад 4000 консультацій, серед них — 2500 щодо грантових програм. В результаті понад 150 людей подали заявку на державний грант, а ще 82 — пішли на безоплатне навчання з основ підприємницької діяльності.

Окрім гранту «Власна справа», в офісах «Зроблено в Україні» можна дізнатись і про інші урядові програми, наприклад, грант на виробництво дронів, переробне підприємство, компенсації за закупівлю агротехніки українських виробників тощо. 

Також фахівці консультують щодо програм служби зайнятості, таких як: ваучери на навчання працівників, програми навчання та перенавчання в Центрах профтехосвіти, допомога з пошуком та підготовкою кадрів, компенсація за працевлаштування ВПО та облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Довідково: Офіси «Зроблено в Україні» для бізнесу — частина національної платформи «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським. Політика реалізується Міністерством економіки України на базі центрів зайнятості. Мета платформи — розвиток вітчизняного виробництва та підтримка українського бізнесу для посилення економічної самодостатності України.