26.07.2016 | 18:03

У Маріуполі відбуся перший в Україні форум «Місто солідарності». Головна подія заходу – підписання меморандуму про співробітництво між місцевою владою та  Агентством ООН у справах біженців. Його уклали міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та голова представництва агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу. Прописаний принцип солідарності та взаємодії стане основою подальшого співробітництва з іншими містами.

«Маріуполь за останні два роки показав, що це дружнє місто для кожного, хто сюди приїжджає. Ми прийняли сотні тисяч людей. Разом із  міжнародними організаціями ми знайшли шляхи вирішення багатьох проблем. Маріуполь – символ віри, і я переконаний, що ми станемо символом відновленого Донбасу», – зазначив В. Бойченко.

Всеукраїнська ініціатива Агенства ООН у справах біженців стартувала у Маріуполі не випадково. У першому в Україні «місті солідарності» проживає  понад 100 тисяч переселенців, а цекожен п’ятий мешканець міста. Проект має на меті залучити допомогу міжнародних організацій та донорів, аби вирішити питання працевлаштування та житла для внутрішньо переміщених містян.

Участь у заході взяв заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука:

«Маріуполь знає, яким тривалим і непростим є шлях повернення до миру. Це місто, як одна велика  родина, знайшло в собі сили після обстрілів і руйнувань відновити пошкоджені будинки, поновити об’єкти інфраструктури. Сьогодні перед кожним таким містом стоять серйозні виклики у зв’язку з великою кількістю переселенців, яких вони приймають, в кожному місті потрібно налагодити процес доступу до усіх необхідних послуг для  людей, які втратили свої домівки через бойові дії на Сході

На заході фахівці працювали у 4-ох групах. Вони розробили карти розвитку Маріуполя за напрямами: «освіта та соціальні послуги», «охорона здоров’я», «підтримка бізнесу та працевлаштування», та  «інфраструктура та енергоефективність».

«Це лише початок проекту і мережа міст солідарності буде розширюватися в Україні. Зараз іде процес визначення наступних міст. Ми бачимо успішні приклади співпраці у громадах на півночі Донецької області, у Луганській, Київській та Харківській областях», – зазначив Пабло Матеу.

До відома, захід організували місцева влада та Агентство ООН у справах біженців.  У форумі також взяли участь представники посольств Євросоюзу, міністерств, місцевої влади та міжнародних організацій, а також представники Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Донецького обласного та Маріупольському міського центрів зайнятості.