07.06.2016 | 16:33

Про це заявила директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук під час другої практичної конференції «Резерви туристичної галузі Волині».

«Волинська служба зайнятості розпочала роботу нового сезону освітнього проекту «Школа підтримки культури і туризму», який уже вшосте реалізується в регіоні. Основним завданням проекту є забезпечення волинян знаннями та ідеями для ведення підприємницької діяльності у туристичній сфері. Оскільки наш край багатий красивою природою, тут є можливості реалізувати бізнес-ідеї, що приваблять не лише українських туристів, а й гостей з усього світу», – зазначила Раїса Кучмук.

Директор обласного центру зайнятості звітувала про результати попередньої конференції, що сприяла створенню інформаційно-туристичного центру та розробці екомаршрутів, а після ознайомлення роботодавців з послугами Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ тут підготували 36 фахівців на замовлення КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок». Також у своєму виступі Р. Кучмук підсумувала діяльність освітніх проектів обласної служби зайнятості «Зимова агрошкола», «Школа підтримки культури і туризму» і «Школа безпеки та порядку», що створюють підгрутня для розвитку туризму в регіоні та підготовки кадрів для надання послуг у цій сфері.

У конференції взяли участь представники Департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації, обласної служби зайнятості, Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Шацької райдержадміністрації, Шацької селищної ради, роботодавці туристичної галузі Шацького району.

Під час заходу присутні обговорили можливості туристичної галузі регіону. Директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Іван Мирка та заступник голови Шацької РДА Сергій Кужель розповіли, що у Шацькому районі активно почав розвиватися «зелений» туризм, але сезон відпочинку досить короткий. Зявляються пропозиції і «білого» туризму – зимова рибалка, катання на лижах і ковзанах, хокей, але є потреба у нових бізнес-ідеях. Також необхідно налагодити місцеву інфраструктуру.

Серед головних проблем учасники конференції назвали діяльність нелегального бізнесу, який заважає чесно вести власну справу та невисоку якість надання послуг у туристичній сфері. Р. Кучмук запевнила присутніх, що підготувати кваліфіковані кадри для сфери туризму можна у навчальних закладах державної служби зайнятості, зокрема Рівненському центрі профтехосвіти. Презентували цей навчальний заклад заступник директора Рівненського ЦПТО Руслана Бондаренко та методист Наталія Місюра. Вони розповіли про можливості професійного навчання і підготовки кадрів, сучасну матеріальну базу, а також поінформували про те, що Рівненський ЦПТО надає сучасні освітні послуги, адаптовані до вимог роботодавця.

Представники санаторію «Лісова пісня», бази відпочинку «Фенікс», пансіонату «Шацькі озера» виявили бажання співпрацювати із центром профтехосвіти, аби для них навчили фахівців, які зможуть працювати з вимогливим туристом.

У результаті заходу Р. Кучмук анонсувала проведення наступної конференції у вересні. За її словами, це сприятиме налагодженню ефективної, цілеспрямованої співпраці влади, роботодавців та осіб, які планують розпочатим власну справу у сфері туризму.