28.04.2016 | 16:00

28 квітня 2016 року у Києві відбулось друге засідання Проектного офісу реформ Державної служби зайнятості (Центрального апарату), на якому розглядались проблемні питання щодо працевлаштування молоді на перше робоче місце.

«Сьогодні тема працевлаштування молоді на перше робоче місце є особливо актуальною. Наша держава має значний дисбаланс попиту та пропозиції на ринку праці, який перенасичений так званими «модними» спеціальностями – юристами, економістами, фінансистами тощо. Зазвичай молодь не хоче отримувати освіту за робітничими спеціальностями. Тож одним із напрямків роботи державної служби зайнятості має стати популяризація робітничих спеціальностей», – зазначив в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

За його словами, важливим аспектом забезпечення першим робочим місцем молодих людей є співробітництво між вищими навчальними закладами, роботодавцями та службою зайнятості. До відома, така співпраця вже започаткована із Київським університетом імені Бориса Грінченка.

Начальник Управління організації надання соціальних послуг населенню Любов Бершадська поінформувала, що протягом 2015 року в Україні було створено понад 300 робочих місць для молоді з компенсацією роботодавцеві витрат на заробітну плату цим працівникам. Тобто треба підтримувати роботодавців, які працевлаштовують молох працівників без досвіду роботи.

Під час заходу присутні зазначили, що насамперед потрібно внести зміни у законодавство про зайнятість. Адже належне нормативно-правове регулювання допоможе вирішити низку проблем, у тому числі, працевлаштування молоді.

Учасники засідання наголосили на необхідності запровадження у програму шкіл уроків з профорієнтації, профдіагностичних тестів для школярів, системних зустрічей із роботодавцями. Також підіймалось проблема відсутності бажання молоді йти на роботу в сільській місцевості.

Крім того, під час засідання завідуючий відділом соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Цимбал доповів про результати досліджень МОП «Перехід від навчання до стабільної роботи», які проводились у 2013 та 2015 роках. Експерт Світового банку Ольга Купець провела презентацію на тему «Кращі практики заходів сприяння працевлаштування молоді на перше місце у розвинених країнах та країнах регіону (з перехідною економікою)».

За підсумками зустрічі будуть підготовлені рекомендації щодо вирішення питання працевлаштування молоді на перше робоче місце.