30.03.2016 | 15:00

На Харківщині апробовано Антикризовий регламент роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб роботодавців, шукачів роботи та безробітних. Підсумкова нарада з керівниками та фахівцями базових центрів зайнятості Харківського регіону за кластерною системою, яка враховує особливості притаманні певним центрам зайнятості, відбулась у Валківському районному центрі зайнятості. Директори Печенізького, Близнюківського, Зачепилівського районних та Люботинського міського центрів зайнятості ознайомились на практиці з розподілом функціоналу між фахівцями, змістом, технологією та порядком виконання процедур з реагування на ситуацію, що складається на регіональному ринку праці. Вони побачили, як підвищився рівень працевлаштування шукачів

роботи та безробітних, зменшився термін пошуку роботи та більш оперативно задовольняються кадрові потреби роботодавців в укомплектуванні вакансій.

Під час виїзної наради надавались організаційно-методичні консультації, проводилось навчання фахівців з питань надання соціальних послуг населенню та обслуговування роботодавців. Також розглядались особливості взаємодії відділів у забезпеченні клієнтоцентрованого підходу при обслуговуванні шукачів роботи та роботодавців відповідно до їх потреб. Пілотними в реалізації Антикризового регламенту також були Нововодолазький та Зміївський районні, Чугуївський міськрайонний та Харківський міський центри зайнятості. Вони презентували іншим базовим центрам зайнятості процеси апробації всіх технологічних процедур та нововведень, опрацьовували результати роботи, вносили пропозиції, визначали завдання та пріоритетні напрямки у подальшій роботі.

«Використання нових принципів при підборі підходящої роботи та рекрутингу, значно підвищує персональну відповідальність спеціалістів з посередництва за зменшення терміну укомплектування вакантних посад, – поділився досвідом заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих. – У порівнянні з минулим роком на 115,8% збільшилась кількість працевлаштованих за направленням центрів зайнятості, з 14 до 16  зросло співвідношення чисельності працевлаштованих громадян до чисельності працівників центру зайнятості, на 105,4% збільшилась кількість осіб, які брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, на 108,5% збільшилась кількість поданих вакансій».

Директор Валківського районного центру зайнятості Алла Наріжна під час презентації процесу апробації та впровадження антикризового регламенту розповіла про шляхи зниження тривалості безробіття та про методи для прискорення працевлаштування безробітних.

Директор Печенізького районного центру зайнятості Любов Гремяк зазначила, що в селищі Печеніги вже впроваджується Регламент. З березня поточного року Печенізьким РЦЗ запроваджені передові технології пошуку роботи для безробітних та укомплектування вакансій, які є на ринку праці району. «Протягом цього місяця працевлаштовані майже 50 безробітних, що є суттєвим результатом для Печенізького району», – наголосила Л. Гремяк.

Вкінці наради А. Толстих підвів підсумки впровадження Антикризового регламенту на Харківщині, визначив позитивну динаміку у роботі щодо задоволення потреб клієнтів з використанням нових підходів укомплектовуванням вакансій на засадах рекрутингу та висловив надію на безпроблемний перехід всіх центрів зайнятості регіону на новий перспективний регламент роботи.