З початком посівного сезону активізувався аграрний сектор ринку праці, тож служба зайнятості Херсонщини пропонує підприємствам агросфери послуги з підбору фахівців, а також навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації безробітних під конкретне замовлення роботодавця.
Про це заявила заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості Людмила Барабаш 17 березня під час конференції «Форум послуг у сфері агропромислового комплексу».
«Хочу звернути увагу роботодавців аграрного сектору економіки, що у системі державної служби зайнятості є Центри професійно-технічної освіти, де готують кадри саме для сільського господарства. Наприклад, у Рівненському ЦПТО є можливість отримати професії «тракторист-машиніст с/г виробництва», «робітник фермерського господарства», готують спеціалістів з ландшафтного дизайну. Професію «виноградар» можна здобути на базі Харківського ЦПТО. У Херсонському ЦПТО у поточному році планується ліцензування за професіями «овочівник» та «плодоовочівник», – зазначила Л. Барабаш.
До відома, протягом 2015 року у центрах зайнятості Херсонської області на обліку перебувало 4,3 тис. безробітних, які шукали роботу у сфері сільського господарства.
Крім питань підбору персоналу під час заходу йшлося про використання посадкового матеріалу, систем живлення та захисту рослин, переробки, зберігання, сертифікації та якості плодоовочевої продукції, а також проблем ведення бізнесу та стратегії розвитку виробництва плодоовочевої продукції.
Також у рамках роботи конференції проходила виставка-презентація учасників-роботодавців. Служба зайнятості презентувала послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації у Центрах профтехосвіти.
Учасниками конференції були представники проектів міжнародної технічної допомоги, бізнесових кіл, виробники систем живлення та захисту рослин, представники наукових установ, підприємств з переробки овочевої, плодової та баштанної продукції, фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
Захід організував Департамент агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації за участю Проекту міжнародної технічної допомоги «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва», що реалізується на території Херсонської області асоціацією MEDA (Канада). Учасниками конференції були представники проектів міжнародної технічної допомоги, бізнесових кіл, виробники систем живлення та захисту рослин, представники наукових установ, підприємств з переробки овочевої, плодової та баштанної продукції, фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.