23.02.2016 | 13:12

Щорічно послугами харківської служби зайнятості користується майже 40 тис. молодих людей у віці до 35 років, з них понад 1,5 тис. – випускники професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

«Найбільш перспективними для молоді, яка планує навчання у вищих навчальних закладах і безпроблемне працевлаштування, є напрямок ІТ-технологій (WEB-програміст, модератор, тестувальник сайтів, веб-майстер, дизайнер інтерфейсів тощо); медичний напрямок (лікарі, фельдшери, медичні сестри); навчально-виховна сфера (вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, вихователі тощо); сфера торгівлі та просування товару на ринку збуту (менеджери з продажу, торгівельні представники, логісти, маркетологи); зооветеринарна сфера та автомобільний сервіс», – зазначив Володимир Міненко.

Директор обласного центру зайнятості поінформував, що протягом січня 2016 року на обліку в центрах зайнятості Харківщини перебувало 12,4 тис. молодих людей, з них майже 1 тис. вже працевлаштовані, 1,2 тис. – проходять професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, 400 осіб залучені до участі в оплачуваних громадських роботах.

Служба зайнятості заохочує роботодавців до працевлаштування молоді. Їм надається компенсація виплати єдиного соціального внеску за умови працевлаштування молодих спеціалістів на два та більше років. Крім того, існує так звана «квота робочих місць» для працевлаштування молоді. Це 5% від загальної кількості робочих місць на підприємствах із чисельністю більше 20 осіб. До відома, студенти останніх курсів профтехучилищ та внз мають право у вільний від навчання час проходити стажування у роботодавців за професією, за якою здобувають освіту, строком до шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки.

На даний час у базі даних державної служби зайнятості міститься близько 24 тисяч актуальних вакансій по усій Україні, в тому числі більше 2,5 тис. вакансій по Харківській області. Стабільним попитом на ринку праці області користуються працівники робітничих професій – трактористи, водії, слюсарі, електромонтери, продавці, електрогазозварники, токарі, фрезерувальники тощо. У регіоні не вистачає лікарів та інших медичних працівників. Потребують роботодавці інженерів, фахівців у сфері торгівлі, майстрів тощо. Також є вакансії для людей, які не мають освіти, або займали місця, які не потребують спеціальної підготовки: підсобні працівники, прибиральники, вантажники.