08.02.2016 | 11:16

Після проходження професійного навчання, зокрема, у центрах профтехосвіти державної служби зайнятості, у Чернігівській області найвищі показники працевлаштування безробітних – 98,4%. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час наради 4 лютого 2016 року. Тема засідання – «Підсумки діяльності Чернігівської обласної служби зайнятості у 2015 році та основні завдання на сучасному етапі».

На думку Лідії Падалки, минулий рік був одним з найскладніших для ринку праці області у зв’язку зі зниженням обсягів виробництва, зростанням інфляції та скороченням чисельності

офіційно зайнятих працівників. Все це наслідки економічної кризи та нестабільної суспільно-політичної ситуації в країні.

Упродовж 2015 року у базі обласної служби зайнятості було 26,2 тис. вакансій, що становило удвічі менше кількості безробітних. Через складну фінансово-економічну ситуацію потреба підприємств у кадрах продовжує зменшуватись. Станом на 1 січня 2016 року на одне вільне робоче місце претендує 25 шукачів роботи – це в 2 рази перевищує минулорічний показник.

Торік на Чернігівщині на обліку у службі зайнятості перебувало 47,6 тис. безробітних, що на 6,4% більше, ніж у 2014 році. Роботу отримали 14,3 тисяч безробітних, з них 493 осіб працевлаштовано в результаті надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 631 безробітний започаткував власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. Загалом упродовж року набували нових професій та підвищували кваліфікацію понад 5 тис. безробітних. Після закінчення навчання 4,7 тисяч колишніх безробітних або 98,4% були працевлаштовані.

«Це один із найвищих у країні показників рівня працевлаштування безробітних після проходження професійного навчання, – відзначила директор ОЦЗ. – Такого результату досягнуто завдяки максимальному врахуванню вимог роботодавців щодо підбору претендентів на заявлені вакансії та якісній організації навчального процесу».

Особлива увага працівників служби зайнятості області приділяється роботі з внутрішньо переміщеними особами, демобілізованими військовослужбовцями та учасниками АТО. Послуги служби зайнятості отримали 1300 переселенців та 797 колишніх воїнів. З них працевлаштовано 328 та 163 особи відповідно. Крім того, 214 осіб з числа ВПО і 82 учасників АТО взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 47 переселенців та  93 колишні бійці проходили професійне навчання.

За рівнем залучення безробітних до тимчасової зайнятості область увійшла в десятку кращих в Україні. Торік участь у них взяли 7,8 тисяч осіб.

Звертаючись до учасників наради, Л. Падалка наголосила на необхідності надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості у повному обсязі і на високому професійному рівні.

Також у заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін та директори базових центрів зайнятості.