Період роботи українців у інших державах зараховується до страхового стажу для визначення розміру допомоги по безробіттю відповідно до чинних міжнародних договорів, які передбачають взаємне визнання страхового стажу.
Що це за документи?
Для підтвердження наявності страхового стажу, набутого на території України, необхідного для встановлення права на допомогу по безробіттю в Польщі, заявник подає компетентній установі договірної сторони, до якої він звертається за допомогою по безробіттю, довідку на узгодженому формулярі (формуляр UA/PL «Довідка про періоди, розглянуті з метою призначання та виплати допомоги по безробіттю»), що підтверджує страховий стаж людини, набутий на території іншої договірної сторони.
У формулярі підтверджуються також періоди отримання допомоги по безробіттю згідно із законодавством іншої договірної сторони.
Для отримання вищезазначеного формуляра UA/PL, заявник подає до Державного центру зайнятості запит щодо отримання такої довідки та додає до нього копії документів (зокрема – паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків в Україні, трудової книжки тощо), що підтверджують наступні дані: прізвище та ім’я (у разі зміни зазначити також попереднє прізвище чи ім’я), дату та місце народження, громадянство, реєстраційний номер облікової картки платника податків, дані про періоди зайнятості до 2011 року (копія трудової книжки).
Тут також, за запитом компетентної сторони Республіки Болгарії відповідно до міжнародних договорів Державним центром зайнятості надається Довідка про страховий (трудовий) стаж людини в Україні (УКР/БГ 3).
У даній довідці зазначається період страхового стажу, види трудової діяльності, які зараховуються/прирівнюються до страхового стажу тощо. Інформація, що потрібна для її заповнення: ПІБ особи, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків в Україні, дані про періоди зайнятості до 2011 року (копія трудової книжки).
За запитами Естонії та Латвії інформація, відповідно до міжнародних договорів у цій сфері, надається шляхом відповідей на запити договірних сторін. Відповіді мають містити інформацію щодо ПІБ особи, реєстраційного номера облікової картки платника податків в Україні, періодів зайнятості до 2011 року (копія трудової книжки).
Для того, щоб отримати відповіді на ці та інші питання ви можете самостійно ознайомитись в нашому розділі «Поширені запитання» або звернутись до контакт-центру Державної служби зайнятості: +38 0800 600 288.