16.04.2021 | 11:00

Державна служба зайнятості займається не лише пошуком кваліфікованих працівників для роботодавців, а й забезпечує можливість скористатися програмами підтримки створення робочих місць. Прикладом таких програм є компенсація єдиного соціального внеску (ЄСВ) за працевлаштування безробітних.

Ефективно застосовується даний механізм, зокрема, у Черкаській області, де компенсацію ЄСВ отримали понад 200 роботодавців, які створили більше 600 нових робочих місць та працевлаштували на них 455 безробітних громадян.

Виконавчий директор одного з черкаських підприємств, Оксана Ковбасюк розповідає, що завдяки Черкаському міському центру зайнятості їм вдалося знайти 11 кваліфікованих робітників. «Якщо підприємець створює робочі місця і працевлаштовує людей саме за сприяння служби зайнятості, то держава компенсує йому витрати на сплату єдиного соціального внеску. Ми скористалися такою можливістю і вже отримали таке відшкодування від Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття», – так описала механізм підтримки пані Ковбасюк. Позитивними враженнями від співпраці зі службою зайнятості поділилися і представники катеринопільського підприємства «Енергомакс плюс», що займається тваринництвом: «Наше підприємство було створено відносно недавно. Звісно, гостро стояло питання швидкого підбору кадрів. З цим нам допомогли у Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. Щодо відшкодування ЄСВ, то це, в першу чергу, зменшує витрати підприємства і дає можливість використати зароблені кошти на осучаснення виробництва і створення кращих умов праці для робітників».

«Роботодавцю, який працевлаштовує на нові робочі місця безробітних громадян строком не менше, ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних, але якій відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначалася)», – розкриває деталі механізму підтримки директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. Також роботодавці можуть скористатися такою послугою, якщо вони створюють нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Цей перелік визначений Кабінетом Міністрів України.

З початку року вже працевлаштовані 39 безробітних громадян на новостворені робочі місця. Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту та ін. Сума виплачених коштів роботодавцям на компенсацію ЄСВ склала понад півмільйона гривень. У минулому році на одному з підприємств Черкаського району, що займається деревообробкою, за сприяння Черкаської районної філії обласного центру зайнятості працевлаштували 9 громадян на новостворені робочі місця.

«Співпраця з роботодавцями у напрямку працевлаштування безробітних шляхом надання компенсації продовжується, оскільки цей вид послуг – не лише крок вперед у зміцненні партнерських відносин з роботодавцями, а й стимул до створення нових робочих місць», – переконаний пан Дендемарченко.