02.12.2020 | 16:38

Все більше людей з інвалідністю вирішують розпочати власну справу. Таке рішення вимагає значної відповідальності, але за підтримки державної служби зайнятості реалізувати задумане простіше. У цьому переконує приклад з Тернопільщини.

Олександра Бега, із Заліщиків, що на Тернопільщині, займається виготовленням фруктово-ягідних пастили і цукерок на замовлення. А розпочати власну справу їй допомогли фахівці Заліщицької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості.

Учитель історії за освітою, пані Олександра залишилася без роботи і в листопаді 2019 року звернулася по допомогу в працевлаштуванні до центру зайнятості. Кар’єрний радник разом із безробітною склали індивідуальний план з працевлаштування, до уваги було взято й те, що жінка має інвалідність, отже, робота має відповідати рекомендаціям лікарів. На одній із консультацій Олександра розповіла про свій задум – відкрити бізнес із переробки фруктів і ягід для виготовлення різних видів пастили та цукерок.

Після семінару для безробітних “Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес” жінка проаналізувала попит та пропозицію, на ринку солодощів,  можливі витрати, доходи та ризики, відтак вирішила спробувати сили в підприємництві. Написала бізнес-план, успішно його захистила та отримала від служби зайнятості одноразову допомогу для організації власної справи.

“Майже в 50 років не так легко знайти роботу. Тож думала про свій бізнес. Мені дуже хотілося виготовляти саме здорові солодощі, а пастила – це кондитерський виріб з висушеного фруктово-ягідного пюре без цукру, яке роблю з екологічно чистої сировини. Приємно, коли діти просять у мами чи тата смаколики, обираючи серед розмаїття штучних солодощів саме пастилу або натуральні цукерки, та й дорослі не проти покуштувати їх до кави чи чаю. А ще - клієнтів приваблюють доступні ціни, - каже Олександра Бега. - На майбутнє планую створити нове робоче місце, тому знову неодмінно співпрацюватиму зі службою зайнятості вже як роботодавець».