Публікація у виданні "Вечінній Київ" від 22.07.2020

На 516 тисяч осіб, офіційно зареєстрованих у центрах зайнятості, сьогодні припадає 54 тисячі вакансій.

Незважаючи на продовження епідемії коронавірусу, український ринок праці починає знову оживати.

– Після пом’якшення карантинних обмежень відбувається відновлення роботи підприємств та організацій, що впливає на зростання потреби у працівниках. У червні кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, зросла на 8% (у порівнянні з травнем-2020). За сприяння державної служби зайнятості було працевлаштовано 54 тис. осіб, що на третину більше, аніж у травні, – повідомила заступниця директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

За офіційними даними, найбільше вакансій – для кваліфікованих робітників з інструментом (20%). Друге місце посідають працівники з технічного обслуговування (17%), третє – представники торгівлі та послуг (15%). Найменша потреба – у керівниках і менеджерах (6%). При цьому кожен другий безробітний має вищу освіту.

На одну вакансію в Україні припадає майже десять безробітних

Для віддаленої роботи потрібні оператори інформаційно-комунікаційних мереж, кур’єри, соцпрацівники, водії та експедитори.

– Аналіз бази вакансій показує, що попит із боку роботодавців на нових співробітників відновлюється. Так, у першій половині літа компанії розмістили на 47% більше пропозицій про роботу, аніж за аналогічний період навесні. Активний попит спостерігається якраз на представників тих сфер, чия робота була неможлива або значно обмежена у період дії основних карантинних обмежень, – вважає керівниця експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу grc.ua Юлія Дрожжина.

Останнім часом роботодавці зацікавилися працівниками у сферах харчування, банківської діяльності, послугах для населення (салони краси, туризм, пошиття одягу, ремонт взуття тощо).

Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ