07.04.2020 | 16:11

Громадські роботи завжди були дієвим способом підробітку, одним із методів, завдяки якому вдається розв’язати низку злободенних для життєдіяльності громади проблем. Особливої актуальності вони набувають у період відсутності постійних місць роботи, адже таким чином безробітні мають змогу тимчасово легально трудитися на благо громади.

У зв’язку із введеним у нашій країні карантином, а також задля недопущення розповсюдження коронавірусу багато фірм і компаній призупинили виробничу діяльність. Відповідно у базі даних дещо зменшилося число вільних робочих місць і вакантних посад.

Щоби долучити клієнтів до продуктивної зайнятості, посадовці Кам’янка-Бузької районної філії Львівського ОЦЗ активізували пошук різних варіантів зайнятості. Приміром, на засадах співфінансування у березні поточного року уклали договір з Жовтанецькою сільською радою щодо організації для безробітних громадських робіт з питань екологічного захисту довкілля. Тепер ліквідацією несанкціонованих сміттєзвалищ та очищенням ровів займаються дві особи з числа безробітних, котрі, виконуючи обумовлений фронт робіт, отримають зарпла й поліпшать фінансовий стан родин.
Для проведення громадських робіт соціального спрямування Кам’янка-Бузька районна філія  ЛОЦЗ уклала договори з Кам’янка-Бузькою та Дернівською міськими радами, підібравши серед клієнтів охочих тимчасово потрудитися. Рішення про організацію такого виду зайнятості народилося після того, як працівники філії стали учасниками Волонтерського штабу Кам’янеччини, створеного Роксаною Терлецькою. Завдяки спонсорській допомозі пані Роксана отримала 300 метрів бязі та гумку для виготовлення захисник масок. Ось тоді й постала проблема: хто і як має пошити такі необхідні нині засоби захисту.

Директор районної філії Оксана Довганик запропонувала головам місцевих рад укласти відповідні договори на виконання громадських робіт. Оскільки серед безробітних, котрі шукають місце праці за посередництва держустанови, не було швачок, кар’єрні радники в телефонному режимі опитали всіх безробітних щодо наявності у них швейних машин і навиків кравчинь. На ініціативу відгукнулися четверо тимчасово непрацюючих жінок: троє із них свого часу обіймали посади спеціалістів, вивільнених з Кам’янка-Бузької РДА, а одна особа працювала закрійником на швейному підприємстві.

Дівчата працюють у тандемі: двоє розкроюють тканину, акуратно її складають, відмірюють і ріжуть гумку. Ще двоє – зшивають деталі в одне ціле. Готові маски волонтери безкоштовно роздають місцевим жителям, зокрема працівникам пошти, медичних закладів, територіального центру, особам з числа малозабезпечених родин та ін.

До слова, спеціалісти філії також не залишилися осторонь добрих справ й долучилися до волонтерського руху: різали тканину на окремі сувої, шили засоби захисту тощо. Приміром, заступник директора Кам’янка-Бузької РФ ЛОЦЗ Вікторія Сав’як самотужки виготовила 50 масок, забезпечивши ними своїх колег: кар’єрних радників і реєстраторів. У доробку начальника відділу активної підтримки безробітних Вікторії Ніконової – понад три сотні масок, які разом з іншими передані на передову в зону ООС. А начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Нечипорук допомагала волонтерам розливати в пляшечки антисептик. Недарма кажуть, творити добро до снаги небайдужим. А їх на Кам’янеччині не бракує!