09.12.2019 | 15:36

Як державна служба зайнятості супроводжує працівників РДА, які вивільняються? Про це йшлося на нараді керівництва державної служби зайнятості 5 грудня.

Під час заходу голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук висловив настрої держслужбовців, які підпадають під скорочення, а керівники центрів зайнятості мали змогу обговорити регіональні особливості виконання рішення Уряду, яким визначено нову граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій. Наголошувалося, що зусилля Служби зайнятості першочергово спрямовано на допомогу вивільнюваним службовцям.

Співробітники ДСЗ тримають це питання під постійним контролем і готові:

  • супроводжувати кожного клієнта: кар’єрний радник складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко;
  • розробити та корегувати стратегію подальшого працевлаштування кожної особи;
  • надавати профорієнтаційні послуги з урахуванням індивідуальних потреб кожної людини (зокрема, із використанням профдіагностики);
  • виявити схильність до розвитку підприємницьких ініціатив. 

Підкреслювалося, що служба бере на себе зобов‘язання індивідуально супроводжувати кожну особу, а Профспілка всебічно сприятиме в налагодженні ефективної роботи з членами Профспілки, які підпадатимуть під вивільнення. Пріоритетизація дає перші плоди: колишні службовці працевлаштовуються в об’єднаних територіальних громадах та комунальних підприємствах. Служба зайнятості обіцяє вивчати й інші пропозиції, які надходитимуть від соціальних партнерів.

Директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон підкреслила, що в цій ситуації слід виходити з норм закону, наявних ресурсів та потреб економіки. Компетентності фахівців служби зайнятості достатньо, аби знайти роботу всім, хто цього потребує. Вирішення ситуації залежить від якісного та ефективного проведення профілювання, індивідуальної роботи, профорієнтаційних заходів тощо.

Довідково. Усі фахівці Служби розпочали підготовчі заходи, що дозволяють скласти профіль кожного клієнта, визначити ті навички, здібності та компетентності, які найкраще його вирізняють на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін. Так, кількість заповнених профільних анкет становила 2,8 тис. одиниць. Із загальної чисельності працівників, охоплених комплексом заходів Служби, понад 1,5 тис. осіб дали згоду на пошук роботи за сприяння ДСЗ. Нині нараховується близько 20 тис. вакансій на посади для законодавців, державних службовців, керівників та професіоналів.