22.03.2019 | 13:52

Поспілкуватися з учасниками соціального проекту «Рука допомоги» – з такою метою 21 березня завітав на Полтавщину Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Про це повідомили в Полтавському обласному центрі зайнятості.

Зустрітися з урядовцем у конференц-залі Полтавського обласного центру зайнятості прибули заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, директори філій ОЦЗ та учасники проекту «Рука допомоги», які відкрили власну справу чи знайшли омріяну роботу. 

Пілотний проект «Рука допомоги» впроваджувався в Полтавській області Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку в 2015-2018 роках. Ця ініціатива мала на меті повернути до роботи вимушених переселенців та членів малозабезпечених сімей, вивести цих людей зі стану бідності через надання допомоги в працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи.

До пілотного проекту «Рука допомоги» на Полтавщині долучилися півтори тисячі осіб.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 633 учасники пілотного проекту (120 осіб – з числа ВПО та 513 – членів малозабезпечених сімей). Власну справу започаткували 47 сміливців проекту, які обрали для себе різноманітні напрямки. Це будівельні, автотранспортні, ветеринарні, косметологічні, туристичні послуги, виробництво хліба і хлібобулочних виробів, комбікормів, пошиття і ремонт одягу та інше. 12 підприємців зайняті в сільському господарстві – вирощують овочі, ягоди, займаються бджільництвом. Троє мають успішний бізнес у сфері торгівлі.

«Пам’ятаю, що починали ми цю справу як експеримент, і він вийшов вдалим, – наголосив П. Розенко. – Ми хотіли стимулювати людей до самозайнятості, показати їм, що людина здатна на більше ніж просто отримувати соціальну допомогу від держави. Треба створювати умови для тих, хто прагне і може себе реалізувати».

Директор Полтавського ОЦЗ К. Клавдієва додала: «Головне  те, що люди повірили у власне майбутнє. Такого успішного проекту в соціальній сфері ще не було!»

Своїми історіями успіху поділилися підприємці Сергій Ходіс, котрий виготовляє дерев’яні вироби, Євгеній Корнієнко, що надає фотовідеопослуги, власник панчішного виробництва Олег Бєляєв. Господар міні-пекарні Володимир Опришко пригостив гостей хлібом власного виробництва.

Усі учасники проекту-підприємці презентували свої вироби і досягнення на виставці, зокрема – олію, арахісові пасти, комбікорм, а також вишиті та помережені речі, одяг, зразки випускних і весільних альбомів, столярні вироби тощо.

Довідково

Пілотний проект «Рука допомоги» діє в Харківський, Полтавській, Львіській областях, а також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирщини, Донеччини та Чернігівщини.

Учасниками проекту стали понад 5000 українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 200 – отримали фінансову допомогу та стали підприємцями.