21.01.2019 | 18:46

Cьогодні, 21 січня, в «Укрінформі» було підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України.

Водночас підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

Мета співпраці  – сприяння зайнятості боржників з виплати аліментів та інших осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, посилення контролю за офіційним оформленням трудових відносин, насамперед, особами, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, зокрема заборгованість зі сплати аліментів.

Під час прес-конференції, присвяченій підписанню Меморандумів, виступили: Міністр юстиції України Павло Петренко,  заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко,  в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко та Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

«Сьогодні ми підписуємо два Меморандуми про співпрацю та отримуємо нові спільні інструменти для погашення заборгованості по аліментах», – сказав П. Петренко.

Він акцентував увагу присутніх на заході на тому, що протягом 2018 року вдалося досягти позитивних зрушень – кількість неплатників аліментів зменшилася на 96 тисяч. Однак нині близько 108 тисяч громадян, у яких є перед своїми дітьми борги зі сплати аліментів, які не мають житла, або роботи, або будь-якого майна. Після підписання Меморандуму зі службою зайнятості боржникам пропонуватимуть добровільне працевлаштування на вакантні посади, щоб вони отримувати дохід і виконували свій обов’язок перед дітьми.  У разі відмови – вони будуть направлятися на оплачувані суспільно корисні роботи та погашати борги зі сплати аліментів.

В. Ярошенко, зі свого боку, запевнив усіх присутніх у тому, що робота в Україні є. Про це свідчить наявна база вакансій державної служби зайнятості, найбільша кількість пропозицій роботи становила 150 тис.

 «Я стверджую, що сьогодні робота в Україні є, і головне робота – із достатньо високою заробітною платою. Єдине, що необхідно – бажання працювати. Державна служба зайнятості має всі необхідні механізми, аби перекваліфікувати, навчити, підвищити кваліфікацію шукача роботи, якщо необхідно – провести профдіагностику. Ми як державна установа сьогодні докладаємо всіх зусиль, щоб громадяни, які з тих чи інших причин стали неплатниками аліментів, знайшли роботу», – зазначив В. Ярошенко.

Довідково:

Упродовж минулого року завдяки реалізації ініціативи “Чужих дітей не буває” заборгованість зі сплати аліментів було погашено щодо 555 тисяч дітей.