19.11.2018 | 18:01

Львівський Будинок праці вже традиційно став мегаплатформою для ведення переговорів між тими, хто шукає роботу та її пропонує. На 31-й за ліком Ярмарок кар’єри, який організувала обласна служба зайнятості спільно з давнім партнером – Національним університетом «Львівська політехніка», завітали представники 70 підприємств та організацій.

Про це повідомили в Львівському обласному центрі зайнятості.

Для кожного працедавця було передбачено індивідуальну локацію – бокс із назвою фірми, тому відвідувачі могли зорієнтуватися, які компанії мають потребу в персоналі.

Обирати роботу до душі було з чого, адже кадрові служби підприємств пропонували 1800 вільних робочих місць за різними професіями та спеціальностями із середньою зарплатою 8 тисяч гривень, а в понад 650 вакансіях значилася сума від 10 до 20 тисяч гривень.

«Такі масштабні заходи обласна служба зайнятості традиційно проводить двічі або тричі на рік, адже після них роботу, зазвичай, знаходять 1200-1300 осіб, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Приємно, що працедавці пропонують доволі конкурентний рівень зарплати. Особливо високі заробітки в будівельній сфері, де, приміром, муляр або маляр може отримувати 15 тисяч гривень, а тракторист – 25. Такий рівень оплати праці дозволить стримати міграційні потоки. Молоді люди не повинні думати про закордонні заробітки, а працювати на рідній землі, виховувати дітей, дбати про стареньких батьків, розбудовувати сім’ю та країну. Недарма гасло всеукраїнської інформаційної кампанії, у рамках якої й організовано ярмарок кар’єри, – «Живи та працюй в Україні».

За його словами, служба зайнятості планує надалі подібні масштабні заходи проводити щомісяця, до того ж не тільки у Львові, але й у Дрогобичі, Самборі, Стриї, Червонограді.

Роботу на 31-му Ярмарку кар’єри пропонували підприємства різних галузей економіки. Це – будівельні компанії, мережі готелів, ресторанні комплекси, банки та державні установи.

У рамках заходу відвідувачі мали можливість дізнатися про вимоги підприємств до професійних умінь потенційних працівників, довідатися про розмір заробітної плати, ознайомитися зі змістом посередницьких послуг служби зайнятості, зокрема з питань організаії професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, отримати консультації фахівців щодо застосування норм чинного законодавства, побувати на презентації професій.

Результати Ярмарку вражають: на заході побували майже 3000 львів’ян, 2300 з них пройшли співбесіду з представниками фірм і компаній, 400 – ухвалили рішення про працевлаштування, 130 – найближчим часом почнуть стажування, 600 – залишили кадровим службам резюме. Завітали на ярмарок і учні шкіл: 100 старшокласників пройшли тестування з метою визначення своїх професійних здібностей.