05.11.2018 | 16:56

У рамках співпраці України з НАТО завершено проведення курсів з перепідготовки військовослужбовців, які підлягають звільненню зі служби  або перебувають у запасі (відставці) Черкаського гарнізону. Навчання проводили фахівці школи «Мореход». Реалізація цього важливого для регіону проекту відбувалася за підтримки Черкаського міського центру зайнятості та Черкаського обласного військового комісаріату із залученням фахівців навчального центру громадської організації «Ліга Офіцерів».

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі зайнятості.

Випускників курсів привітали директори Черкаського міського та обласного центрів зайнятості – Оксана Щербак та Григорій Дендемарченко, військовий комісар обласного військового комісаріату Євгеній Курбет, голова громадської організації «Ліга Офіцерів» Володимир Лукічов, менеджер програм НАТО-Україна Крістофер Штаудт та представник Міністерства оборони України.

Слухачами курсів були військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас найближчим часом та колишні офіцери, що завершили службу у Збройних силах України протягом останніх трьох років. Окрім цього, перепідготовку пройшли військові, що залишили лави ЗСУ 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до проведення Антитерористичної операції.

Григорій Дендемарченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості, наголосив на важливості та доцільності проведення такого навчання для військовослужбовців регіону: «Сьогодні обласна служба зайнятості вибудовує своє роботу спільно із соціальними партнерами. Долучившись до реалізації проекту з перепідготовки військовослужбовців у рамках програми НАТО-Україна, ми, насамперед, висловлюємо сподівання, що здобуття цивільної спеціальності сприятиме їх успішній професійній самореалізації та відкриє нові можливості в процесі адаптації до мирного життя».

Крістофер Штаудт, менеджер програм НАТО-Україна,  повідомив, що основна мета проекту полягає в підтримці зусиль Міністерства оборони України, спрямованих на запобігання негативним соціально-психологічним впливам, яких зазнають військовослужбовці під час звільнення в запас або у відставку.

Крім того, у своєму виступі К. Штаудт зазначив, що проект відкриває нові можливості для місцевої влади  - використовувати потенціал та досвід колишніх офіцерів Збройних сил України в економічному житті Черкаської області, а це є своєрідною інвестицією в майбутній розвиток регіону.

Важливу роль для успішного результату перепідготовки офіцерів відігравав і вибір професій. Для цього в травні 2018 року було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання. І саме результати моніторингу ринку праці дозволили спланувати напрямок підготовки – «Судноводіння маломірних суден».

Навчання відбулося за програмами «Судноводіння маломірних суден», «Менеджмент перевезень». Свідоцтва про успішне завершення курсів отримали 24 випускники.

 

До відома: 

Нагадаємо, що НАТО з 2000 року підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військовослужбовців, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування в цивільному житті. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовослужбовцям або тим, кого невдовзі буде звільнено в запас. З 2007 року у відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку зі зростанням обсягу фінансування було започатковано блок економічних дисциплін, які викладаються на базі державних українських навчальних закладів та сертифікованих тренінгових інституцій досвідченими викладачами.

Програма надає можливість військовослужбовцям пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден тощо.