13.09.2018 | 18:43

Сьогодні, 13 вересня, з ініціативи Чернівецької обласної служби зайнятості на базі Кельменецької районної філії відбулося засідання круглого столу «Співпраця служби зайнятості з органами місцевого самоврядування щодо вирішення актуальних питань зайнятості сільського населення».

Про це повідомили у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

«Однією з основних причин безробіття на селі є те, що у процесі реформування аграрного сектору багато колективних господарств розпалися, а нові на їхньому місці не сформувалися. Внаслідок цього значна частина робочої сили залишилася незадіяною у виробництві. І це особливо відчутно в Чернівецькій області, де селяни складають майже 57%. Якщо у 2000 році чисельність найманих працівників у сільському, лісовому та рибному господарстві складала майже 50 тисяч осіб, то у 2016 році – лише 8,2 тисячі. Як результат цього, майже 65% безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості – мешканці сільської місцевості», – зазначила директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

За її словами, упродовж січня–серпня цього року обласною службою зайнятості працевлаштовано майже 7,2 тисячі буковинців, з них мешканці села складають більше 55% або 4 тисячі осіб. Працевлаштування жителів сільської місцевості ускладнюється існуючою диспропорцією між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці регіону. Адже значна кількість вакансій зосереджена на підприємствах м. Чернівці. Тому обласна служба зайнятості спільно з роботодавцями вирішує питання можливості довозу сільських мешканців на підприємства обласного центру.

Ускладнює ситуацію на ринку праці села і той факт, що у сільській місцевості практично відсутні вакансії для службовців, а також постійно скорочується кількість робочих місць в сільськогосподарських підприємствах. Так, станом на 1 вересня цього року кількість вакансій для працівників сільського господарства склала лише 57 одиниць. При цьому на обліку в службі зайнятості перебуває 596 таких працівників.

У заході також взяли участь народний депутат України Максим Бурбак, голова районної державної адміністрації Віталій Швець, сільські голови району.

На думку М. Бурбака, створення робочих місць на селі має відбуватися через економічне зростання в державі. Жоден інвестор не прийде до тих пір, поки не буде впевненим, що його інвестиція захищена. Мають працювати однакові «правила гри» для всього бізнесу, а це, в першу чергу – чесна сплата податків, виведення з тіні заробітної плати та офіційне оформлення трудових відносин.