14.03.2018 | 11:11

13 березня в Державній службі зайнятості (Центральному апараті) відбулася робоча зустріч керівництва Служби з експертами ООН в рамках реалізації програми та стратегії (MAPS).

В.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега та керівники структурних підрозділів ДСЗ (ЦА) обговорили разом з Головою місії Балаш Хорватом та старшим технічним спеціалістом з питань зайнятості та трудових стандартів, економічних аспектів Даніелою Зампіні, а також Національним координатором МОП в Україні Сергієм Савчуком ситуацію на ринку праці України, проблемні питання.

В. Ярошенко та Р. Чернега охарактеризували та познайомили гостей з діяльністю та структурою відповідних відомств. Розповіли про специфіку роботи та основні цілі, завдання, які поставлено перед Службою зайнятості та Службою з питань праці.

«На сьогоднішній день в Україні спостерігається значний дисбаланс на ринку праці між попитом та пропозицією. Однією з причин даної ситуації є спад престижності професій робочих спеціальностей та переповнення ринку випускниками вищих шкіл із незатребуваними спеціальностями. Тільки у 2017 році за сприяння Служби зайнятості послуги з профнавчання отримало близько 200 тисяч безробітних. При цьому понад 80% - це особи з вищою освітою, які перенавчалися на робочі спеціальності. Що ж стосується роботодавців, вони переживають «голод» на професіоналів робочих спеціальностей», - зазначив В. Ярошенко.

За його словами, це одна зі значних причин, чому ринок праці не може стабілізуватися, забезпечити своїх громадян достойною роботою та заробітною платою.

Як результат нестабільності ринку – нелегальна зайнятість та відтік кадрів закордон. Це ще два глобальних напрямки, які потребують кардинальних змін. Адже на сьогоднішній день збереження трудового потенціалу в Україні є в пріоритеті Служби зайнятості та державної політики загалом.

При цьому В. Ярошенко наголосив на тому, що час дешевої робочої сили в Україні закінчився. Ті стимули для роботодавців, які впроваджуються, починають діяти. А тому, 2018 рік у Службі зайнятості буде проходити з максимальним акцентом на профорієнтаційній роботі, яка спрямована не лише на безробітних, а на всі верстви населення.