02.11.2017 | 18:24

В рамках реалізації Проекту «Підтримка реформ соціального сектору в Україні» за напрямом «Залучення до ринку праці вразливих груп населення і жінок» 02 листопада 2017 року в м. Києві відбулася Національна конференція «Нові підходи до сприяння зайнятості вразливих на ринку праці груп населення та жінок», участь у якій взяло керівництво Мінсоцполітики, Держслужби зайнятості (Центрального апарату), міжнародні експерти та заступники директорів обласних центрів зайнятості.

Учасників Конференції привітала заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна, яка зазначила, що в Україні адаптуються Цілі Сталого Розвитку ООН до 2030 року. Серед індикаторів досягнення Цілі 8 „Гідна праця та економічне зростання” – підвищення рівня зайнятості населення з 64 до 70 %. За її словами, актуальною є підтримка Проекту у залучені на ринок праці найуразливіших груп населення та жінок, в аспекті поступового виведення їх із контингенту одержувачів соціальних допомог до активних учасників ринку праці. Застосування у обслуговуванні  безробітних та шукачів роботи їх профілювання та кейс-менеджменту дасть можливість оптимізувати роботу державної служби зайнятості та зосередити послуги саме на тих безробітних, які найбільше їх потребують.

Як зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Роман Криган, право на працю – одне із основних прав людини, визнаних міжнародними актами і чинним українським законодавством. Саме тому, за його словами, надання якісних соціальних послуг для людей, які на рівних не можуть конкурувати на ринку праці, залишається пріоритетним завданням державної служби зайнятості. Реалізація цього завдання потребує запровадження нових інструментів і підходів в роботі служби зайнятості: профілювання та кейс-менеджменту.

Також учасників конференції привітали Радник з питань демократичного врядування, керівник стратегічного відділу ПРООН Маркус Бренд, спеціаліст з питань зайнятості Регіонального бюро ПРООН для країн Європи та СНД – Весна Дзутеска-Бішева.

Одеським, Харківським та Маріупольським міськими центрами зайнятості презентовано досвід роботи за підходом кейс-менеджменту. Полтавським та Чернівецьким обласними центрами зайнятості було презентовано приклади профілювання безробітних та підведено результати апробації нових підходів у роботі пілотних центрів зайнятості.