26.04.2017 | 15:23

Сьогодні, 26 квітня, за участі в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України відбулося засідання круглого столу з питань інтеграції внутрішньо переміщених осіб на ринку праці України.

«Протягом останніх років Служба зайнятості значно переформатувала свою діяльність, спрямовуючи її на подолання тих викликів, які постали на сучасному ринку праці України. З початку окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції (у період з 01.03.2014 по 31.03.2017) до Служби зайнятості звернулися за допомогою у працевлаштуванні 80,5 тис. внутрішньо переміщених осіб», – повідомив В. Ярошенко.

У своєму виступі він також зазначив, що Служба зайнятості надає таким особам весь спектр соціальних послуг, передбачених законодавством, незалежно від їх місця проживання чи перебування.

Наразі Служба активно співпрацює у цьому напрямку з представниками міжнародних організацій. Зокрема, спільно з ПРООН реалізується проект «Підтримка реформ соціального сектору в Україні», в рамках якого планується розробити систему працевлаштування найвразливіших категорій населення, у тому числі ВПО. Крім того, у лютому стартував пілотний етап спільного проекту «Краудфандінгова платформа для підтримки малого і середнього підприємництва». Учасниками пілотного етапу стали ВПО із Донецької, Луганської і Харківської областей.

Спільно з «Всеукраїнською молодіжною спілкою» реалізовується проект «LingvaSkills», в рамках якого безробітні особи, у т. ч. ВПО, безкоштовно вивчають англійську мову на базі он-лайн платформи.

У засіданні круглого столу взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, керівники організацій роботодавців, директори регіональних центрів зайнятості, представники переміщених вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ, громадські організації, провідні вчені та експерти.

Учасники заходу позитивно оцінили досвід державної служби зайнятості, соціальних партнерів, донорських та інших організацій щодо здійснення активної роботи у напрямку працевлаштування ВПО. А тому всі згодні з тим, що нині перед державними інституціями стоять нові завдання, які мають на меті не лише всебічно розкрити потенціал тих внутрішньо переміщених осіб, які вже пройшли трудову інтеграцію на нових територіях, а й сприяти переміщенню з непідконтрольних територій усіх тих, хто цього бажає, але вагається через ризик не знайти гідну роботу за раніше набутим фахом.

 

Довідково. З 1 березня 2014 року по даний час Cлужба зайнятості сприяла працевлаштуванню 25,6 тис. внутрішньо переміщених осіб, упродовж І кварталу 2017 року - 8,4 тис. таких громадян.

З вересня 2015 по березень 2017 р.р. працевлаштовано1,8 тис. внутрішньо переміщених осіб з числа безробітних з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці, 24 особи отримали компенсацію витрат для проходження медогляду.

Професійне навчання протягом 2016 року проходили 2,3 тис. безробітних з числа ВПО, у І кварталі 2017 року – 1,4 тис. таких осіб.