26.01.2017 | 17:23

У Луганській області вперше підтверджено результати неформального професійного навчання за професією «Кухар». Всього у 2016 році за направленням служби зайнятості в Україні вже 13 осіб отримали документ про підтвердження неформальної професійно-технічної освіти за даною професією.

Цього разу кандидатом на підтвердження результатів неформального навчання стала безробітна Станично-Луганського районного центру зайнятості Наталія Тюленьова, яка мала достатній досвід роботи кухаря, але не мала посвідчення та відповідного розряду.

Кваліфікаційна атестація відбулася у Вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету, який має статус суб’єкту оцінювання та підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничою професією «Кухар 3-6 розрядів». В цілому  процедура підтвердження кваліфікації за цією спеціальністю триває 2 дні.

Сама процедура атестації складалася з теоретичної та практичної частини. Теоретичну частину кваліфікаційної атестації Н. Тюленьова  здавала у тестовому режимі. Успішне тестування дало змогу приступити до виконання кваліфікаційної пробної роботи.

За результатами оцінювання атестаційна комісія прийняла рішення щодо про присвоєння їй 3-го кваліфікаційного розряду за професією «Кухар».

Нагадаємо, що відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від  16.03.2016 року № 256 Одеський та Рівненський центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, а також Вище комерційне училище Київського національного торгівельно-економічного університету набули статус суб’єктів оцінювання та підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничою професією «Кухар 3-6 розрядів».

Направлення на підтвердження кваліфікації видає базовий центр зайнятості.

За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дасть змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.