02.12.2016 | 17:03

Сьогодні, 2 грудня, відбувся прес-брифінг «Легальна трудова міграція: реалії та перспективи польського ринку та інших країн ЄС». Даний захід організовано в рамках міжнародного польсько-українського співробітництва щодо протидії нелегальної трудової міграції.

Протягом останніх двох тижнів ця тема стала топовою на шпальтах всеукраїнських ЗМІ. Адже питання легалізації праці українців закордоном та забезпечення належних умов працевлаштування є однією з головних питань трудової міграції.

«Навколо трудової міграції вже сформувався широкий ринок послуг, у якому задіяні як офіційні органи, легальні кадрові агенції України та приміром Польщі, так і відверті шахраї. Сьогодні українець, який шукає роботу за кордоном, через необізнаність щодо правил та процедур працевлаштування за межами України, часто потрапляє до рук недобросовісних рекрутерів. Щоб запобігти цьому ми маємо об’єднати зусилля та проводити дієву інформаційну діяльність. Зі свого боку Державна служба зайнятості також готова навчати спеціалістів, відповідно до потреб у різних фахівцях для польської сторони. Тому що реалії міграційних процесів українців вражаючі: понад 76 тисяч українців працюють в країнах ближнього зарубіжжя, з них понад 6 тисяч працюють саме у Польщі», ― зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

Своє бачення ситуації та шляхи їх вирішення також окреслив Голова Правління Загальнопольського конвенту агенцій праці Давід Сейфер. Він додав, що міграційний ринок праці в Польщі також виходить з під контролю. А тому, з наступного року будуть впроваджені нові форми працевлаштування іноземців, які зобов’яжуть роботодавців, ті хто винаймає на сезонну роботу, запрошувати офіційно працівників та пройти певну процедуру документування. Це надасть в першу чергу гарантію працівникові з іншої країни в тому, що він отримає легальну заробітну плату та належні умови праці.